شناسه خبر: ۱۰۱۱
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی شنبه 20 اسفند 1401 | بارش‌ برف و باران

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، از روز شنبه 20 اسفند تا چندروز آینده شاهد بارش برف و باران و وزش بادهای شدید هستیم.

 هواشناسی شنبه 20 اسفند 1401 | بارش‌ برف و باران

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد با ورود سامانه بارشی در مناطقی از ایران شاهد بارش برف و باران هستیم. آخرین آپدیت الگوی بارشی از سوی سازمان هواشناسی نشان می دهد بارش‌ها به همراه وزش باد همچنان ادامه دارد. 

 

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد:  در مرکز، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، سواحل دریای خزر، بخشهایی از جنوب، غرب و به صورت پراکنده در شمال غرب و شرق کشور ابرناکی، بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.وی با بیان اینکه بیشینه بارش در کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، خراسان شمالی، شمال غرب فارس، شمال شرق خوزستان و شرق لرستان انتظار می رود، افزود: شنبه بارش‌ها در شمال شرق، شرق و بخشهایی از جنوب شرق کشور ادامه دارد.

همچنین در این روز ابرناکی و بارش پراکنده در ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، یکشنبه در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و دوشنبه و سه شنبه سامانه بارشی جدیدی دامنه های زاگرس مرکزی، جنوب غرب و بخشهایی از غرب و جنوب کشور را تحت تاثیر قرار داده و در این مناطق ابرناکی، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی ایجاد می کند.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای شنبه و یکشنبه در استان های ساحلی دریای خزر افزایش محسوس دما و روز سه شنبه در این مناطق کاهش محسوس دما پیش بینی می شود.

وضعیت جوی تهران طی 2 روز آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین درباره وضعیت جوی تهران طی  روزهای آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران امروز (۲۰ اسفند) صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۲۱ اسفند) صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز  ( ۲۰ اسفند) بندرعباس با دمای  ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و  همدان با دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر