شناسه خبر: ۱۰۶۷
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی پنجشنبه 25 اسفند 1401 | بارش شدید باران در راه است

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، همچنان شاهد بارش شدید باران و رگبار در بسیاری نقاط کشور هستیم.

 هواشناسی پنجشنبه 25 اسفند 1401 | بارش شدید باران در راه است

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد  آب و هوایِ متلاطم , و بارش با شدت و ضعف از عصر چهارشنبه تا صبح جمعه بیش از 20 استان ایران را فراخواهد گرفت. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی شاهد تداوم بارشهای بهاره در سراسر نیمه غربی-شمالی کشور طی روزهای پیش رو خواهیم بود.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی

معاون عملیات امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی و بارش شدید و رگبار باران و بارش برف در مناطق کوهستانی گفت: طبق هشدار سازمان هواشناسی، بارش شدید و رگبار باران در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان و کرمانشاه گزارش شده است.

وی ادامه داد: در روز پنج‌شنبه،  وزش باد شدید و باران در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران و مرکز و جنوب اردبیل گزارش شده است که امدادگران جمعیت هلال‌احمر در این استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.

مرادی‌پور به رانندگان گفت: از راننده‌ها درخواست داریم تا در صورت تردد در کوهستان و جاده‌های کشور و قبل از رانندگی به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

 اداره بنادر و دریانوردی کیش گفت: براساس هشدار هواشناسی دریایی سطح نارنجی اداره کل هواشناسی هرمزگان و با توجه به پیش بینی وزش باد‌های نسبتا شدید جنوب غربی، شمال غربی و وجود تندباد‌های ناگهانی، افزایش ارتفاع موج و تلاطم دریا تردد شناور‌ها با محدودیت‌های روبرو شده است.

تردد شناور‌های مسافری، خودروبر، تفریحی و گردشگری از ساعت ۱۴ امروز پنج شنبه ۲۵ اسفند ممنوع است.

اعلام وضعیت هوای امروز از زبان کارشناس هواشناسی در شب گذشته:

وضعیت هوای تهران امروز ۲۵ اسفند ۱۴۰۱:

آسمان تهران امروز (۲۵ اسفند ماه) ابری با حداقل دمای نه و حداکثر دمای هجده درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۶ اسفند ماه) بارانی با حداقل دمای هشت و حداکثر دمای هجده درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (۲۷ اسفندماه) آفتابی با حداقل دمای یازده و با حداکثر دمای بیست و یک درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر