شناسه خبر: ۱۱۴۰
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی شنبه 12 فروردین 1402 | هشدار طوفان برای امروز!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز روز ناپایداری در کشور خواهد بود و علاوه بر وقوع کاهش قابل توجه دما ، در بخش گسترده ای از کشور ، با وزش شدید باد نیز همراه خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

ترین تاپ:

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد تقریباً تمام مناطق کشور به جز نقاط محدودی از شمال غرب ، برای امروز با وزش شدید باد همراه خواهند بود. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی سرعت این پدیده جوی در استان های مرکزی ، دامنه‌های زاگرس و جنوب شرق کشور در حد وقوع خسارات به زیرساخت های ضعیف پیش بینی شده است.

 

استان های مرکزی ، همدان ، قم ، سمنان ، اصفهان ، چهارمحال و بختیاری ، یزد ، فارس ، مرکزی و سیستان و بلوچستان ، بیشتر از سایر استان های کشور در معرض خطر طوفان و تندبادهای شدید قرار خواهند داشت !

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان تهران در دو روز آینده

 براساس هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی مبنـی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز‌های جمعه و شنبه (11 و 12 فروردین ماه 1402 ) در استان‌های تهران و البرز، رعدوبرق، کاهش محسوس دما، وزش باد شدید موقتی، در نقاط مستعد تگرگ و در ارتفاعات و نواحی با اقلیم سرد، بارش برف پیش بینی شده‌است که احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی به ویژه گردنه‌ها کولاک برف وجود خواهد داشت

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر