شناسه خبر: ۱۱۵
لینک کوتاه کپی شد

اماکن گردشگری ایران | معرفی زیباترین اماکن گردشگری

مقصدهایی برای مسافرت که نباید از دست بدهید! | قشنگ ترین جاهای ایران برای مسافرت!

کشور ایران جزو کشورهایی است که زیباترین اماکن گردشگری را دارد و مردم از سراسر دنیا برای مسافرت به این اماکن گردشگری به ایران سفر می کنند.

مقصدهایی برای مسافرت که نباید از دست بدهید! | قشنگ ترین جاهای ایران برای مسافرت!

کشور ایران پر از اماکن گردشگری خاص و زیبا است. جاهایی برای مسافرت که شاید هر فردی در خواب خود هم نمونه آن ها را مشاهده نکرده باشد. برای مسافرت رفتن این اماکن گردشگری به قدری زیبا هستند که هر فردی قبل از مرگ خود، باید حتما از آن ها بازدید کرده و تجربه مسافرت به یاد ماندنی و خاطره انگیزی را در این مکان ها کسب کند. 

 

ییلاق سوباتان

سوباتان ییلاقی بسیار زیبا و دیدنی در استان گیلان است. همانطور که می دانید خطه شمالی کشور، دارای دیدنی ها و جذابیت های بسیار زیادی است. جذابیت هایی که شاید نمونه آن ها در هیچ کجای کشور و یا حتی هیچ کجای دنیا وجود نداشته باشد. ییلاق سوباتان، جاذبه ای است که مجموعه ای از کوهستان، جنگل های سرسبز و سر به فلک کشیده، دشت های سرسبز و وسیع، و به طور کلی بهترین و زیباترین مناظر را به نمایش گذاشته است.

ییلاق سوباتان

 

تنگه شیرز

یکی از رویایی ترین جاهای دیدنی ایران تنگه شیرز است. تنگه ای که در استان لرستان واقعاً شده  و جذابیت های بسیار زیادی از طبیعت را به نمایش گذاشته است. تنگه شیرز، تنگه ای است که شاید دسترسی به آن برای هر کسی آسان نباشد و همین مساله سبب شده تا این جاذبه گردشگری دست نخورده و بکر باقی بماند.

 

تنگه شیرز

 

فیلبند

منطقه ییلاقی فیلبند، منطقه ای بسیار زیبا و دیدنی در بلندترین ارتفاعات رشته کوه البرز می باشد. فیلبند مکانی است که شاید مشابه آن را در فیلم ها و کارتون ها دیده باشید. جایی بر فراز ابرها که می توانید  بر روی قله ی کوه بنشینید و علاوه بر لذت بردن از فضای سبز اطراف خود، خود را بر فراز ابر ها ببینید.

 

فیلبند

 

تنگه کافرین

یکی دیگر از رویایی ترین جاهای گردشگری ایران که هر فردی به سمت آن جذب می شود،  تنگه کافرین است. تنگه ای که بر خلاف نامش، تصویری بسیار زیبا و دیدنی را از کوهستان و طبیعت به نمایش گذاشته است.

 

تنگه کافرین

بدون شک بازدید از تنگه کافرین می تواند یکی از بهترین و عالی ترین گزینه ها برای سفر باشد. چرا که برای بازدید از تنگه کافرین، باید ابتدا خود را به مسیر دسترسی به رودخانه ای که در بستر تنگه جاری است برسانید و  سپس باقی مسیر را با استفاده از قایق بپیمایید.

 

تنگ بستانک

تنگ بستانک جزو بی نظیرترین، زیباترین و به معنای واقعی رویایی ترین جاهای دیدنی ایران است. در این منطقه، تا چشم کار می کند بوته ها، درختان، گیاهان و به طور کلی هر گیاهی که تصور می کنید وجود دارد. بوته های این منطقه به قدری فراوان هستند که به دور تنه ی درختان نیز پیچیده اند و چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی ای را به وجود آورده اند. تنگ بستانک جزو محبوب تربن و پر بازدید ترین جاهای گردشگری ایران به شمار می رود.

 

تنگه بستانک

 

آبشار افرینه

یکی از رویایی ترین جاهای دیدنی ایران که هر فردی باید از آن بازدید کند، آبشار افرینه می باشد. این آبشار با داشتن مناظر بسیار زیبا و دیدنی یکی از بی نظیر ترین و خاص ترین جاهای گردشگری در استان لرستان می باشد. 

آبشار افرینه

زیبایی آبشار افرینه به حدی است که همه ساله، تعداد بسیار زیادی از گردشگران و توریستان را به سمت خود جذب می کند و به همین سبب، می توان گفت که جزو خاص ترین و بی نظیرترین جاهای گردشگری ایران به شمار می رود. 

 

دره عشق

دره عشق، دره ای است که همانطور که از نام آن مشخص است، می توان آن را به عنوان یکی از رویایی ترین جاهای دیدنی ایران معرفی کرد. دره ای پهناور و وسیع که با داشتن وسعت بسیار زیاد خود، مناظر، پدیده های طبیعی متعدد، دشت ها و به طور کلی، چشم اندازهای بسیار زیبایی را به نمایش گذاشته است.

 

دره عشق

 

چشمه باداب سورت

از دیگر جاهای گردشگری ایران که بازدید از آن به همه توصیه می شود، چشمه های باداب سورت است. این جاذبه گردشگری، با به نمایش گذاشتن عجیب ترین و خاص ترین مناظر و چشم انداز ها توانسته محبوبیت بسیار زیادی را در میان مردم کسب کند. همچنین باید اشاره کنیم که چشمه باداب سورت، جزو محبوب ترین، خاص ترین و عجیب ترین چشمه های ایران است، چرا که از برخی از این چشمه ها، آب شور می جوشد و از برخی دیگر آنها، آب ترش. 

 

باداب سورت

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر