شناسه خبر: ۱۲۱۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی شنبه 26 فروردین 1402 | انتقال موج بارندگی و کاهش دما به شرق

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، شاهد افزایش پله ای و آرام آرام دما در نیمه غربی و کاهش دما در نیمه شرقی خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد  طی روز های آینده بتدریج شاهد افزایش دمای هوا در استان های نیمه غربی کشور خواهیم بود که از شدت سرما و خنکی هوایی که طی روز گذشته شاهد آن بودیم خواهد کاست. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی  اما در نیمه شرقی کشور با رسیدن توده هوای خنک بتدریج شاهد کاهش دما خواهیم بود و سه روز آینده با هوایی بسیار خنک در بسیاری از نقاط نیمه شرقی کشور همراه خواهیم بود.

 از اواسط هفته به بعد روند دمایی در سرتاسر نقاط کشور افزایشی شده و شاهد گرم تر شدن هوا در تمام مناطق کشور خواهیم بود که این افزایش دما تا پایان هفته حدود 6 درجه سانتیگراد خواهد بود.

فعالیت سامانه بارشی در غرب کشور

در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش پراکنده باران رخ می‌دهد.

در دامنه‌های جنوبی البرز  وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور کاهش کیفیت هوا به علت پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

 

برف در برخی نقاط غرب کشور

طی روز گذشته شاهد برف و تگرگ و سیلاب در بسیاری نقاط ایران بودیم. از جمله در کردستان که فیلمی از بارش برف رابرایتان منتشر می کنیم.

برف راه ارتباطی کردستان به کرمانشاه را مسدود کرد.

 

بارش‌های خوبی پیش روی کشور است

بیشتر مناطق استان‌های نیمه غربی و شمالی کشور طی یک ماه آینده شاهد بارش‌های نرمال و فراتر از نرمال خواهیم بود و بارش‌های خوبی را برای این مدت خواهیم داشت.

چیزی که مشخص است این است که بارش‌های خوبی را برای یک ماه آینده برای بخش گسترده‌ای از کشور انتظار داریم که نیمه غربی کشور در رأس این بارش‌ها قرار خواهند گرفت.

در مورد کم و کیف و جزییات هر کدام از موج‌های بارشی قبل از نزدیک شدن به آن‌ها اطلاع رسانی‌های کامل و جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

هواشناسی

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر