شناسه خبر: ۱۲۲۶
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی دوشنبه 28 فروردین 1402 | هوایی خنک طی چند روز آینده در کشور

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، ️هوایی خنک طی سه چهار روز آینده در بیشتر نقاط کشور حاکم شده و شرایط دمایی ایده آلی را در بخش گسترده‌ای از نیمه غربی و شمالی کشور شاهد خواهیم بود.

 هواشناسی دوشنبه 28 فروردین 1402 |  هوایی خنک طی چند روز آینده در کشور

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد ️استان‌های شمال‌شرقی و نوار شمالی کشور طی روز های آینده خنک‌ترین مناطق کشور بوده و دماهای بیشینه تا کمتر از ۱۵ درجه سانتیگراد را به ثبت خواهند رساند. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی  ️استان‌های نوار جنوبی کشور گرمترین نقاط کشور بوده و دماهای بیشینه بیش از ۳۵ درجه سانتیگراد را در برخی مناطق به ثبت خواهیم رساند.

 اما در کل، شرایط دمایی در بیشتر نقاط کشور کمتر از نرمال بوده و شرایط دمایی سردتر از نرمال و نرمالی را شاهد خواهیم بود.

وقوع بارش های رگباری در استان های نیمه شرقی و برخی نقاط دامنه‌های زاگرس

 طی امروز شاهد وقوع بارش های رگباری و رعدوبرق در بخش گسترده ای از استان های خراسان جنوبی ،شرق خراسان رضوی ، کرمان ، سیستان و بلوچستان ، گیلان ، مازندران و همچنین مناطقی از شمال غرب و دامنه‌های زاگرس خواهیم بود.

 شدت اصلی بارش ها در استان های خراسان جنوبی ، کرمان و همچنین مناطقی از سیستان و بلوچستان خواهد بود که قابل توجه بوده و احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط به دلیل رگباری بودن بارش ها وجود خواهد داشت .

 

 افزایش محسوس دمای هوا طی روزهای پایانی هفته در نیمه شمالی خصوصا شمال شرق کشور

 برای روزهای پایانی هفته مجددا باید با افزایش محسوس دمای هوا مواجه شویم که شدت این افزایش دما در استان های ساحلی کاسپین ، دامنه جنوبی البرز و شمال شرق کشور یعنی گیلان ، مازندران ، گلستان ، خزاسان های شمالی و رضوی ، سمنان ، تهران ، البرز و اردبیل خواهد بود که بین ۵ تا ۱۴ درجه دمای هوا افزایض میابد

 در دیگر مناطق کشور دمای هوا افزایش محسوس نخواهد داشت حتی در نقاطی از کرمان ، سیستان وبلوچستان نیز طی روزهای پایانی هفته کاهش دما خواهیم داشت.

آخرین وضعیت آب و هوای کشور از زبان کارشناس در ویدیویی در شب گذشته:

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر