شناسه خبر: ۱۲۴۲
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی پنجشنبه 31 فروردین 1402 | تداوم و تشدید هوای گرم در بیشتر مناطق کشور

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، طی ساعات آینده شاهد تشدید هوای گرم در سطح کشور خواهیم بود و شهرهای جنوبی حال و هوایی تابستانی خواهند داشت

 هواشناسی پنجشنبه 31 فروردین 1402 | تداوم و تشدید هوای گرم در بیشتر مناطق کشور

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد استارت گرما از سمت غرب و شمالغرب کشور آغاز شده. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه و افزایش شدید بارش‌ها در مناطق غربی از افزایش تدریجی دما در سواحل دریای خزر خبر داد.

 

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی ۵ روز آینده در جنوب شرق کشور به‌ویژه در بخش‌هایی از استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و شمال و شرق فارس رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی شده است.

 

روز جمعه با گذر امواج تراز میانی در مناطقی از شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. در این روز در بخش‌هایی از مرکز کشور بارش‌های پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود. شنبه و یکشنبه هفته آینده برای غرب، مرکز، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز ابرناکی، بارش پراکنده باران و وزش باد انتظار می‌رود. روز یکشنبه شدت بارش‌ها در غرب کشور افزایش می‌یابد.

هوای امروز تهران :

 آسمان تهران امروز (۳۱ فروردین ماه) آفتابی با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱ اردیبهشت ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (۲ اردیبهشت ماه) هم نیمه آفتابی با حداقل دمای ۱۸ و با حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در استان تهران

 مدیریت بحران استان تهران:از جمعه شب تا روز یکشنبه ۱ تا۳ اردیبهشت در بخش‌هایی از استان به‌ویژه در نیمه‌جنوبی، احتمال وزش باد شدید و خیزش موقتی گرد و خاک وجود دارد.

 تهرانی‌ها منتظر رگبار باران باشند

 ️بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی وضعیت جوی استان تهران طی سه روز آینده با توجه به پایداری هوا آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات بالادست و شمال‌ شرقی در ساعات بعد‌ازظهر با رشد ابرهای جوششی فصلی گاهی رگبار و افزایش سرعت وزش باد با احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. با توجه به پایداری هوا در برخی مناطق استان، افزایش غبار به‌صورت موقتی دوراز انتظار نیست.

 ️از پنجشنبه شب با فعالیت سامانه بارشی ضعیف در استان به‌تدریج افزایش ابر و برای روز جمعه (۱ اردیبهشت) آسمان نیمه‌ابری تا ابری و در ساعات عصر و شب در بیشتر نواحی استان رگبار باران، وزش باد، گاهی وزش باد شدید به‌ویژه در نواحی جنوبی و در نیمه‌شمالی و ارتفاعات با احتمال رعدوبرق مورد انتظار است.

 

 تغییرات بارش‌ استان‌های کشور از ۱ مهر تا ۲۹ فروردین نسبت به بلندمدت بر اساس درصد

 کم بارش ترین استان ها:

به ترتیب استان‌های سیستان‌بلوچستان، خراسان‌رضوی، گلستان، هرمزگان، سمنان، قزوین، کرمان، تهران، مازندران، اردبیل، خراسان‌شمالی، گیلان و قم

 پربارش ترین استان ها:

به ترتیب بوشهر، کهگیلویه‌بویراحمد، خوزستان، ایلام، یزد، کردستان، چهارمحال‌و بختیاری و اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر