شناسه خبر: ۱۲۵۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی دوشنبه 4 اردیبهشت 1402 | هشدار نارنجی هواشناسی برای 4 استان

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، ، شاهد رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، وزش باد شدید طی روز دوشنبه در برخی استانها خواهیم بود.

 هواشناسی دوشنبه 4 اردیبهشت 1402 |  هشدار نارنجی هواشناسی برای 4 استان

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی، از رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار و رعدوبرق، رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، وزش باد شدید طی روز دوشنبه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و ارتفاعات کرمان خبر داد. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی  در اثر این مخاطره جوی  آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت، اختلال در ناوگان حمل و نقل پیش‌بینی می‌شود.

بارش‌های خوبی طی این هفته خواهیم داشت

 طی این هفته شاهد فعالیت سه موج بارشی در کشور خواهیم بود که برخی از آن‌ها بارش‌های خوبی را در بسیاری از نقاط نیمه غربی و شمالی کشور به همراه خواهد داشت!

 ️استان‌های شمال‌غربی، غربی، شمالی و همچنین مناطقی از مرکز کشور برای روزهای آینده با بارش‌های خوبی همراه خواهند بود که عمده این بارش‌ها طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه رقم خواهد خورد.

 ️استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیلژ کردستان، کرمانشاه، گیلان، مازندران و گلستان در رأس بارش‌ها قرار گرفته و بارش‌های شدیدی را در این استان‌ها طی روزهای آتی خواهیم داشت که جزییات این بارش‌ها بتدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 هشدار بارانهای سیل آسا در جنوب شرق ایران

 مناطق مرکزی/ جنوبی استان سیستان و بلوچستان طی دوشنبه وسه شنبه با همگرایی های فوق العاده قوی ناشی از ادغام جریانات غربی، جریانات مرطوب دریای عرب و کم فشار سطح در معرض بارانهای سیل آسا قرار خواهدداشت.

 در کردستان، کرمانشاه، همدان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی، سمنان، ایلام، لرستان، دامنه‌ها و ارتقاعات ابرز و زاگرس مرکزی رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

 دوشنبه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور رگبار‌ و وزش باد شدید رخ ‌می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر