شناسه خبر: ۱۲۶۱
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 | رگبار و رعد و برق نیمی از ایران را فرا خواهد گرفت!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور،امروز باید منتظر بارش های گسترده و بهتری باشیم و قطعا شرایط بارشی نسبت به دیروز بهبود خواهد یافت و روز خوش بارشی رو در بخش هایی از ایران خواهیم داشت.

 هواشناسی سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 | رگبار و رعد و برق نیمی از ایران را فرا خواهد گرفت!

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد  بارش های امروز غالبا تندری ، شدید و با وقوع آبگرفتگی معابر طغیان رودخانه ها ، اصابت صاعقه و ... همراه خواهد شد. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی  ️طی ده روز پیش رو به جز بخشی از جنوب غربی، در کل کشور شاهد بارندگی خواهیم بود.

 

 ️شدت بارش‌ها در بخش‌هایی از استان‌های ساحلی خزر و بخش‌هایی از جنوب‌شرقی شدید خواهد بود.

 آغاز فعالیت موج بارشی جدید در استان‌های شمال‌غربی و غربی

 برای ساعات آینده با گسترش فعالیت موج بارشی در استان‌های شمال‌غربی و غربی کشور همراه خواهیم بود که بارش‌های خوبی در این نقاط به همراه خواهند داشت.

 ️استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان و کرمانشاه در رأس این بارش‌ها قرار گرفته و در این استان‌ها طی ساعات آینده تا شب بارش‌های خوبی خواهیم داشت.

 ️علاوه بر این استان‌ها، در مناطقی از استان‌های مرکزی کشور نیز با بارش‌های رگباری همراه خواهیم بود، استان‌های اصفهان، یزد، فارس و کرمان استان‌هایی هستند که طی ساعات آینده رگبار و رعدوبرق خواهند داشت.

 

طبق آخرین الگوهای هواشناسی، برای امروز باید منتظر وقوع بارش هایی با شدت و ضعف در نقاطی از استان های :

  • شمالغرب ، غرب ، دامنه های زاگرس و البرز
  • مرکز ، جنوب و جنوب شرق کشور
  • دامنه های جنوبی البرز

 

 اما نکته مهم و قابل توجه اینست که به هنگام صاعقه توصیه های ایمنی را رعایت فرمایید چرا که طی چند روز اخیر ۶ تا ۸ نفر به علت برخورد صاعقه جان خود را از دست دادند

و اما اخطار برای هوای امروز:

اخطار هواشناسی

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر