شناسه خبر: ۱۳۵۸
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 | کاهش محسوس و ملموس دمای هوا

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، برای امروز در باند شمالی و غربی کشور شاهد کاهش ملموس دمای هوا خواهیم بود.

 هواشناسی یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 | کاهش محسوس و ملموس دمای هوا

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد  از شب گذشته کاهش دما آغاز و برای امروز سرما و کاهش دما تشدید می شود . بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی کاهش دما بین ۵ تا ۱۵ درجه پیش بینی می شود و استان های شمال‌غربی برای امروز در اوج این کاهش دما قرار خواهند گرفت .

  اگر هوای پاییزی حاکم شد اصلا تعجب نکنید چراکه کاهش دما نسبتا محسوس خواهد بود.

 تاثیرگذاری کاهش دما فردا در مناطقی از :

اردبیل ، آذربایجان های غربی و شرقی ، کردستان، زنجان ، کرمانشاه ، همدان ، ایلام ، خوزستان ، لرستان ، گیلان ، مازندران ، گلستان ، خراسان شمالی ، قزوین ، مرکزی ، چهارمحال وبختیاری

 ️همچنان افزایش دما در شمال شرق ، مرکز و جنوب کشور محسوس خواهد بود و گرمایی تابستانی حاکم می شود.

 

 هشدار مدیریت بحران نسبت به احتمال وقوع تند باد در نیمه جنوبی پایتخت

 مدیرکل بحران استانداری تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر ناپایداری همرفتی و وزش باد شدید در استان تهران اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از اواخر  شنبه 23 اردیبهشت ماه تا روز دوشنبه 25 اردیبهشت ماه شاهد این ناپایداری خواهیم بود.

 یزدی مهر در خصوص وزش باد شدید (تندباد لحظه ای) طی روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه در نیمه جنوبی استان تهران هشدار داد و افزود: طبق پیش بینی‌ها خیزش موقت گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا در نواحی مذکور مورد انتظار بوده و توصیه اکید مدیریت بحران در این زمینه استحکام بناهای نیمه کاره و سست و محکم کردن تابلوهای تبلیغاتی و اجتناب مردم از قرار گرفتن در این محیط‌ها و عدم پارک خودرو زیر درختان است.

 بر اساس پیش بینی‌ها در نیمه شمالی به ویژه ارتفاعات استان تهران نیز احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و بارش تگرگ وجود دارد که در این زمینه نیز توصیه می‌شود کوهنوردان طی روز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

 

 

 هشدار کاهش شدید  دما در مناطق سردسیر شمالغرب کشور

 مناطق کوهستانی و سردسیر از شب گذشته (23 اردیبهشت) تا 48 ساعت آینده سرد و برفی خواهند شد.

 

 تداوم نورافشانی آسمان در چند استان کشور!

  • تهران
  • البرز
  • قزوین
  • غرب گیلان
  • جنوب اردبیل

 ️ این صاعقه ها برای امروز گسترده تر و قوی تر ظاهر می شوند و در استان های نیمه شمالی احتمال آبگرفتگی معابر و ریزش تگرگ دور از انتظار نخواهد بود.

 

 این هفته در کدام استان ها باران می بارد؟

 سامانه بارشی در شمال غرب، شمال و بخش‌هایی از شمال شرق کشور فعال بوده و هوای چند استان بارانی خواهد شد.

 اوج و پیک بارش‌ها در مناطق شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بوده که امکان آبگرفتگی و طغیان آب‌ رودخانه‌ها در برخی نقاط محتمل خواهد بود.

  یکشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان.

 روز دوشنبه بارش‌ها در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت.

 بارش‌ها به صورت رگبار باران و همراه با وزش باد شدید خواهد بود و در برخی مناطق ارتفاعات شمال غرب و البرز بارش برف رو خواهیم داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر