شناسه خبر: ۱۴۰
لینک کوتاه کپی شد

قهوه | مضرات قهوه | جایگزین های قهوه کدامند؟

مضرات نوشیدن قهوه | این افراد لب به قهوه نزنند!

قهوه در سراسر جهان به افزایش جادویی تمرکز و انرژی معروف است، اما این فواید شامل حال همه‌ افراد نمی‌شود.

مضرات نوشیدن قهوه | این افراد لب به قهوه نزنند!

پر بازدید

قهوه، گونه‌ای نوشیدنی رایج است که از دانه‌های بوداده و آسیاب‌شدهٔ گیاه قهوه به‌دست می‌آید. قهوه کمی اسیدی است و به‌علت داشتن کافئین بالا، یک ماده محرک است.  نوشیدنی قهوه، محبوب‌ترین نوشیدنی گرم در جهان است.

گیاه قهوه بومی یمن و آفریقا است اما بسیار بیش از این مناطق، در مناطق نیمه‌گرمسیری و گرمسیری قاره آمریکا و جنوب‌شرقی آسیا همچنین به‌نسبت کمتر در برخی از نواحی جنوب آسیا مانند هند کشت می‌شود،[۳] هنگام رسیدن میوهٔ گیاه قهوه، دانه‌های قهوه را برداشت و فرآوری می‌کنند. دانه‌های قهوهٔ خشک‌شده به درجات مختلف برشته می‌شوند، بسته به عطر و طعم موردنظر، درجه‌بندی‌های پخت گوناگونی برای این محصول درنظر گرفته شده‌است.

مصرف قهوه برای برخی از افراد زیان آور است:

 ۱. کسانی که سندروم روده‌ تحریک‌پذیر دارند

۲. کسانی که آب‌سیاه دارند

۳. کسانی که مثانه‌ بیش‌فعال دارند

۴. کسانی که مشکلات قلبی نظیر آریتمی دارند

۵. کسانی که باردار هستند

۶. مادران شیرده

۷. کسانی که اختلال خواب دارند

۸. کسانی که اضطراب زیاد دارند و مستعد وحشت‌زدگی هستند

۹. کسانی که اسهال دارند

۱۰. کسانی که صرع دارند

۱۱. کودکان زیر ۱۲ سال

۱۲. کسانی که رفلاکس معده دارند

 

جایگزین‌های قهوه

بی نهایت محصولی وجود دارد که به همان اندازه خوب هستند اما بدون کافئین نیز می‌باشند. اگر طعم اسپرسو برای ما بهترین در جهان باشد، می‌توانیم یک طعم بدون کافئین خوشمزه را انتخاب کنیم. همیشه بدون اغراق، حتی درصد کمی کافئین (کمتر از 0.1٪) وجود دارد.

جایگزین خوشمزه دیگر عصاره جو، معطر و سرشار از مواد معدنی و آنتی اکسیدان است. البته، بدیهی است که ما اثر «بیداری» مشابه اسپرسو را نخواهیم داشت. اما به جای آن با مقدار مناسب به قهوه نیاز نخواهید داشت. این فقط راهی خواهد بود که خود را با ذوق و سلیقه نوازش کنید.

نوع دیگری که با جینسینگ و گوارانا نشان داده می‌شود، طعمی بسیار خاص و به طور طبیعی شیرین است. اما مراقب باشید، این دو نوشیدنی انرژی‌زا نیز هستند!

آیا قهوه برای شما بد است؟

نه قهوه بد نیست قهوه زیاد بد است. تفاوت بزرگ است شما به تعادل مناسب در همه چیز نیاز دارید. حتی وقتی صحبت از اسپرسو می‌شود. دو فنجان در روز دوز عالی برای استفاده از تمام مزایایی است که این نوشیدنی تیره محبوب می‌تواند داشته باشد. ما همچنین به سایر غذاهای حاوی کافئین مانند چای، کاکائو و نوشیدنی‌های انرژی‌زا توجه می‌کنیم. بدون اثرات ناخواسته و بدون مزاحمت، فقط سر زندگی و طعم خوب.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر