شناسه خبر: ۱۴۱۹
لینک کوتاه کپی شد

عرق کردن | راه حل برای کمتر عرق کردن

چیکار کنم تو تابستون کمتر عرق کنم؟

از مشکلات همیشگی تابستان عرق کردن است. در این مطلب چند روش مراقبتی به شما معرفی کرده ایم تا از تعریق زیاد در تابستان در امان باشید.

چیکار کنم تو تابستون کمتر عرق کنم؟

پر بازدید

با گرم شدن هوا از مشکلات درگیر کننده، عرق کردن است. عرق کردن زیاد آزار دهنده است و پیدا کردن راهکار برای درمان آن دشوار. این مقاله چند راه حل برای کمتر عرق کردن به شما پیشنهاد می دهد. 

مصرف غذای محرک را به حداقل برسانید

 اگر حس می کنید تعرق زیادی دارید، حذف بعضی غذاها از رژیم غذایی که عامل ایجاد تعرق هستند، می تواند کمک بزرگی باشد. غذاهای کم فیبر به سیستم گوارش فشار وارد می کند تا فعالیت بیشتری داشته باشد. غذاهای پرنمک یعنی دفع تمامی این نمک به شکل ادرار و عرق توسط بدن. و مصرف غذاهای چرب منجر به گرم شدن بدن به هنگام هضم چربی می شود. بعضی از غذاهای دیگری که می تواند تعرق زیربغل را به همراه داشته باشد عبارتست از:

  • غذا های فراوری شده
  • نوشیدنی های الکی
  • سیر و پیاز
  • غذاهای چرب
  • کافئین
  • غذاهای گرم و تند
  • بستنی

کافئین کمتر مصرف کنید

کافئین سیستم عصبی را تحریک می کند و تعرق را افزایش می دهد؛ همچنین منجر به افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب و فعالیت زیاد غدد عرق ریز می شود. 

کم کردن مصرف دخانیات

نیکوتین مصرفی در دخانیات، دمای بدنتان را بالا می برد، ضربان قلبتان را سریع تر می کند و مدت زمان فعالیت غدد عرق ریز را افزایش می دهد. اگر می خواهید که تعرق زیاد زیربغل را کاهش دهید و به طور کلی وضعیت سلامتیتان را بهبود ببخشید، ترک دخانیات شاید جواب شما باشد.

رایحه ی عطر های معروف رو بشناس

لباس های گشاد بپوشید

پوشیدن لباس های تنگ، امکان تنفس را از زیر بغلتان می گیرد  و می تواند منجر به لکه شدن پیراهنتان شود. این لباس ها همچنین می تواند باعث تعرق بیشتر شما شود. در عوض لباس هایی بپوشید که هوا در آن جریان پیدا کند و کمی گشادتر باشد. این لباس ها باعث خنک تر ماندن زیربغل ها و جلوگیری از تعرق و لکه شدن لباس هایتان می شود.

عرق

ریلکس باشید

استرس باعث تعریق می‌شود. پس برای کاهش آن روش‌های ریلکسیشن را به کار ببرید. مثلا تمرین کنید که عمیق نفس بکشید. به این صورت که ۴ شماره دم و ۴ شماره بازدمتان طول بکشد.

شیو کردن زیر بغل

تراشیدن زیربغل می تواند به کاهش تعرق زیاد زیربغل کمک کند. مو رطوبت را حفظ می کند و موی زیربغل از این قاعده مستثنی نیست. اگر در کنار تعرق زیاد زیر بغل با بوی بد بدن نیز مواجه هستید، تراشیدن زیربغل می تواند کمکی برای این مسئله باشد.

کدام عطر مناسب شماست

 استفاده از اسپری ضد تعریق

از مام، بادی اسپلش و اسپری های ضدعرق استفاده کنید. در این صورت باعث جلوگیری از بوی بد عرق می شود. 

آب رسانی بدن

نوشیدن آب زیاد و غذاهای دارای آب فراوان به خنک ماندن بدن و جلوگیری از تعرق زیاد زیربغل کمک می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر