شناسه خبر: ۱۴۳۱
لینک کوتاه کپی شد

بوی بد | روش های از بین بردن بوی بد کفش

چیکار کنیم کفشمون بوی بد نگیره؟

اگر بوی بد کفش برای شما هم دغدغه است؛ با خواندن این مطلب با چند راهکار مختلف برای رهایی از بوی بد کفش آشنا می شوید و این مشکل برای همیشه، حل خواهد شد.

چیکار کنیم کفشمون بوی بد نگیره؟

پر بازدید

بوی بد کفش از مشکلات همیشگی فصل گرما است. به دلیل طولانی ماندن کفش در پا؛ ممکن است کفش و پا بوی بدی بگیرند. مرحله اول برای رهایی از این مسئله انتخاب یک کفش مناسب است اما در این مقاله چند راهکار برای رهایی از بوی بد کفش به شما پیشنهاد داده ایم. 

راهکارهای رهایی از بوی بد کفش

  • استفاده از جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین را، باید ساده‌ترین راهکار از بین بردن بوی بد کفش معرفی کرد. در این روش، شب قبل از پوشیدن کفش مقداری جوش شیرین در آن ریخته و سپس صبح باقی مانده این ماده را، از داخل کفش پاک کنند. مطمئناً جوش شیرین برای بوی کفش، بسیار مؤثر بوده و مانع از ایجاد مجدد بو در کفش، خواهد شد.

  • از بین بردن بوی کفش با نمک

یکی از دلایل ایجاد بوی بد کفش، پوشیدن آن بدون جوراب است. یکی از مؤثر‌ترین راه‌های نابودی بوی کفش، ریختن مقداری نمک در آن است. نمک رطوبت موجود در کفش را به دلیل تعریق، جذب کرده و از ایجاد بوی بد در کفش، جلوگیری خواهد کرد. البته از بین بردن بوی کفش با نمک را، باید یکی روش خانگی مؤثر دانست.

  • پوست لیمو و پرتقال

یک روش جذاب برای از بین بردن بوی‌های بد کفش، استفاده از پوست لیمو و پرتقال است. کفش را با پوست این مرکبات، پر کرده و سپس ۲۴ ساعت صبر کنند. 

  • شست و شو کفش

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن بوی بد کفش، شستن آن است. جهت از بین بردن بوی کفش، ابتدا آن را از وجود هر نوع کثیفی خوب پا کرده و سپس آن را، بشویند. پس از انجام این مراحل، کفش را در مقابل نور خورشید قرار دهند تا باکتری‌ها داخل کفش از بین بروند.

  • استفاده از میخک

به کفش چند میخک اضافه کنید. یک مشت میخک را در یک دستمال ببندید و آنها را در هر کفش قرار دهید. بگذارید چند ساعت بمانند. برای کفش های با بوی بد زیاد، میخک ها را طولانی تر یا تا زمانی که بوی آن از بین نرود ، بگذارید داخل کفش بماند.

  •  سرکه سفید

برای مقابله با بو باید از محلول سرکه و آب استفاده کنید. در یک بطری اسپری ، یک فنجان سرکه و یک فنجان آب را مخلوط کنید. محلول را داخل کفش خود اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود. سرکه بو را از بین می برد و ساعت ها بوی تازه کفش را حفظ می کند.

کتونی سفید رو چجوری باید تمیز کنیم؟

  • از یک صابون استفاده کنید

صابون به جذب بو کمک کرده و رایحه ای تمیز و تازه از خود به جای می گذارد.

بوی بد کفش

  • چای کیسه ای

کیسه های چای نیز با بوی بد مبارزه می کنند. چند کیسه چای را درون قابلمه آب در حال جوش قرار دهید و بگذارید تا چند دقیقه خیس بخورد. کیسه ها را برداشته و بگذارید حدود 5 دقیقه خنک شوند. کیسه های چای خنک شده را داخل کفش های خود قرار دهید و بگذارید نزدیک به یک ساعت بمانند. کیسه های چای را برداشته و مایعات اضافی را پاک کنید.

 راهنمای ست کردن لباس

  •  پودر بچه

مقداری پودر بچه را روی پاها یا جوراب های خود بپاشید. اگر پاهایتان در طول روز عرق می کند ، دوباره پودر کودک را بزنید تا پاها خشک شود. پودر بچه ممکن است به خشک نگه داشتن کف پا کمک کند و خطر رشد باکتری در پا و کفش شما را کاهش دهد. پودر بچه می تواند به خنثی سازی بو و معطر شدن کفش کمک کند.

  • از گلوله های پنبه ای استفاده کنید

چند قطره روغن اسانس روی چند توپ پنبه ای بریزید، داخل کفش بگذارید و بگذارید یک شب بماند. روغن لیمو و سایر رایحه های مرکبات در اینجا به خوبی کار می کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر