شناسه خبر: ۱۴۳۴
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه 3 خرداد 1402 | شرایط بارشی همچنان تا 10 روز آینده وجود دارد

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، فعلاً شرایط برای وقوع رگبار های محلی فراهم خواهد بود.

 هواشناسی چهارشنبه 3 خرداد 1402 | شرایط بارشی همچنان تا 10 روز آینده وجود دارد

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد برخلاف سال‌های گذشته که غالباً در اواخر ماه اردیبهشت و همچنین ماه خرداد ، فصل بارشی در منطقه ما به اتمام می رسد اما فعلاً شرایط برای وقوع رگبار های محلی فراهم خواهد بود. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی این موضوع بدین معناست که فعلا طی دهه ابتدایی خرداد ماه شاهد وقوع بارش های رگباری در بیشتر نقاط منطقه خواهیم بود که با ورود موج های بارشی ، در برخی روزهای این بازه زمانی شاهد رگبار و رعدوبرق خواهیم بود.

 

برای مثال اولین موج بارشی خرداد طی روزهای پایانی هفته در منطقه فعالیت کرده و انتظار وقوع رگبار و رعدوبرق را در بیشتر مناطق استان های دامنه های جنوبی البرز خواهیم داشت.

این شرایط برای دهه ابتدایی خرداد ماه ادامه پیدا کرده و شاهد وقوع بارش طی برخی روزها خواهیم بود.

وزش بادهای ۱۲۰ روزه شروع شد

سازمان هواشناسی:

در حالی که وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان‌و بلوچستان آغاز شده، در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در هیرمند به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

حداقل پنج شهرستان شمال سیستان و بلوچستان به صورت مستقیم با چالش گردوخاک ناشی از خشک شدن تالاب‌های هامون و مناطق غبار خیز در شرق کشور مواجهه است.

مجموع بارش احتمالی ۱۰ روز آینده از نمای ایران

هواشناسی

ورود سامانه بارشی جدید از اواخر هفته به کشور

از روزهای پایانی هفته شاهد ورود یک موج بارشی جدید به کشور خواهیم بود که استان‌های نیمه غربی و شمالی کشور را بار دیگر با بارندگی همراه خواهد کرد‌

 

آیا این خبر مفید بود؟

  • ناشناس ارسالی در

    خدارو شکر

ارسال نظر