شناسه خبر: ۱۴۵۷
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی جمعه 5 خرداد 1402 | آماده‌باش هلال‌احمر در ۳ استان

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، در پی اعلام هشدار، در سه استان کشور آماده باش اعلام شده است.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد هموطنان ساکن در استان‌های اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و غرب زنجان لازم است که از حضور در ارتفاعات و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند. . بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی امدادگران و نجاتگران در این استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.

 

کوهنوردی طی روزهای پایانی هفته خطرناک است/ از دره‌نوردی بپرهیزید

  • فعالیت موج ناپایدار در بخش‌های شمال‌ غرب کشور، البرز غربی و مرکزی همچنین مناطق غربی کشور به‌ویژه از ظهر پنجشنبه تا عصر جمعه (۴ تا ۵ خرداد) به تناوب وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ را به‌ همراه دارد.
  • طی روز جمعه وضعیت جوی این منطقه نیمه ابری، وزش باد شدید به‌ویژه مناطق بالای ٣٠٠٠ متر، بعضی ساعات رشد ابر و رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
  • به‌سبب وزش باد شدید به‌ویژه در ارتفاعات شمال‌غرب، البرز غربی و مرکزی، احتمال سقوط و پرتاب شدن از قله‌ها و خط‌ الراس‌های مرتفع وجود دارد. بنابراین تمهیدات لازم اتخاذ و تجهیزات مناسب جهت کاهش مخاطره و مکان مناسب برای کمپینگ انتخاب شود.

هشدار هواشناسی

پیش‌بینی تندباد لحظه‌ای برای تهران/ کاهش دما تا ۷ درجه طی جمعه

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد که وقوع پدیده تندباد لحظه‌ای از بعد از ظهر امروز تا شنبه شب (۴ تا ۶ خرداد) و کاهش محسوس دما بین ۴ تا ۷ درجه سانتیگراد برای فردا مورد انتظار است.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی امروز در شمال غرب، غرب،‌ مناطق مرکزی، استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس، دامنه‌های مرکزی البرز، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، بخش‌هایی از استان‌های یزد، کرمان و شمال فارس رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

شنبه در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، سواحل شرقی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی این وضعیت ادامه خواهد داشت. یکشنبه در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات جنوب شرق بارش‌های پراکنده دور از انتظار نیست. دوشنبه در شمال غرب رگبار پراکنده و در ارتفاعات جنوب شرق بارش خفیف و احتمال وقوع رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

  • عاطفه نانکلی ارسالی در

    درود فراوان بر شما باد.
    آز شما سپاسگزارم که ، این اطلاعات را به سرتاسر کشور ،اطلاع رسانی می شود.

ارسال نظر