شناسه خبر: ۱۴۷۶
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی یکشنبه 7 خرداد 1402 | افزایش دما در اکثر استان‌ها

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، برای چند روز آینده شرایط دمایی افزایشی بوده و شاهد گرم تر شدن هوا در بسیاری از نقاط کشور خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد از امشب در تمام نقاط کشور به جز شرق افزایش دما خواهیم داشت. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی از روز چهارشنبه با بارش پراکنده در ارتفاعات زاگرس و البرز مواجه می شویم.

 

بارش باران در برخی از نقاط/ شیب تند افزایش دما از امشب در تمام نقاط کشور به جز شرق

اصغری، کارشناس هواشناسی:

 از امشب به بعد با توجه به حاکمیت بادهای ۱۲۰ روزه که توام با گرد و خاک خواهد بود، هوای گرم به جنوب غرب منتقل می‌شود بنابراین تنها جایی که در کشور روند کاهش دما را تجربه خواهیم کرد، شرق کشور خواهد بود و در سایر نقاط کشور با شیب نسبتا تندی افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

 امروز بعد از ظهر در ارتفاعات و دامنه‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان، ارتفاعات سمنان و تهران، مازندارن، گیلان و گلستان و شمال غرب کشور باید منتظر وقوع بارش باشیم.

ارتفاع موج در آب‌های جنوبی کشور در حد هشدار نارنجی است.

گزارش کارشناس هواشناسی از وضعیت هوای کشور

افزایش دمای محسوس؛ هوای بسیار گرم در پیش است

برای چند روز آینده شرایط دمایی افزایشی بوده و شاهد گرم تر شدن هوا در بسیاری از نقاط کشور از جمله استان های نوار جنوبی ، فلات مرکزی و حتی سردسیرات نیمه غربی و شمالی کشور خواهیم بود.

با وقوع این افزایش دما ، شاهد ثبت دماهای بیش از 45 درجه سانتیگراد در گرمسیرات جنوبی و دماهای بیش از 40 درجه در گرمسیرات فلات مرکزی خواهیم بود.

همچنین دمای بیشینه سردسیرات کشور نیز بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد خواهد بود که نسبت به 10 روز گذشته با افزایش 5 تا 10 درجه ای همراه است.

در تصویر زیر نیز الگوی پیش بینی دمای بیشینه روز دوشنبه را مشاهده می فرمایید.

افزایش دما

پربارش ترین شهرهای کشور در دو روز گذشته!

  • 1️ کنگاور  (کرمانشاه)    36.5
  • 2️گل تپه   (همدان)   23.8
  • 3️اسدآباد   (همدان)   21.1
  • 4️اشنویه   (آذربایجان غربی)   18.3
  • 5️سی سخت   (کهگیلویه و بویراحمد)   15.4

پربارش ترین نقاط کشور

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر