شناسه خبر: ۱۵۲۱
لینک کوتاه کپی شد

سالاد | سالاد کاهو و مرغ | روش تهیه سالاد کاهو و مرغ

با یه سالاد مجلسی و آسون از مهمونا پذیرایی کن + طرز تهیه سالاد کاهو و مرغ

بعد از خواندن این مطلب یک سالاد ساده و رژیمی برای پذیرایی از مهمان هایتان خواهید داشت. برای آموزش روش تهیه سالاد مرغ و کاهو این مطلب را بخوانید.

سالاد

پر بازدید

سالاد و انواع آن همیشه از بهترین انتخاب ها برای پیش غذا هستند. سالاد کالری زیادی ندارد؛ سبزیجات آن برای پاکسازی پوست و بدن مفید است. از طریق سبزیجات و گوشت داخل آن نیز انواع ویتیامین و پروتئین به طور طبیعی به بدن می رسد. این مطلب روش تهیه سالاد کاهو و مرغ را توضیح داده است. 

سالاد کاهو و مرغ

مواد لازم

سینه مرغ ۴۰۰ گرم
کاهو ۱ عدد متوسط
پیازچه ۵ عدد
خیارشور ۵ عدد
سبزی معطر ۱ پیمانه
پیاز ۱ عدد
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

دنبال یه چاشنی خوشمزه و شمالی هستی؟ دلال رو امتحان کن

روش تهیه سالاد 

  • برای تهیه سالاد مرغ و کاهو مجلسی ابتدای کار سینه مرغ را درون یک قابلمه مناسب قرار می دهیم، سپس پوست پیاز را جدا می کنیم و می شوییم. در ادامه پیاز را به ۴ قسمت مساوی تقسیم می کنیم و درون قابلمه اضافه می کنیم.
  • حالا مقداری نمک و فلفل سیاه به سینه مرغ اضافه می کنیم و به اندازه ای که روی سینه مرغ را بگیرد آب اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و اجازه می دهیم سینه مرغ به مدت ۴۵ دقیقه درون آب جوش بماند تا آب پز شود.
  • در این مرحله کاهو را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود. در ادامه کاهو را به صورت یکدست خرد می کنیم، سپس سبزی معطر (گشنیز و شوید) را می شوییم و درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی اش خارج شود.
  • حالا گشنیز و شوید را روی تخته گوشت قرار می دهیم، سپس به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه خیارشور را می شوییم و به صورت نگینی خرد می کنیم، سپس پیازچه را می شوییم و به صورت ریز خرد کرده ..
  • در ادامه پس از گذشت ۴۵ دقیقه سینه مرغ را از قابلمه خارج می کنیم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم، سپس درون یک ظرف مناسب می ریزیم
  • در این مرحله کاهو خرد شده را به همراه خیارشور، پیازچه و سبزی معطر درون کاسه حاوی سینه مرغ خرد شده می ریزیم، سپس نمک و فلفل سیاه سالاد را اندازه می کنیم.

سالاد مرغ و کاهو

مواد لازم برای تهیه سس

ماست چکیده ۵ قاشق غذاخوری
سس مایونز ۲ قاشق غذاخوری
سس خردل ۱ قاشق غذاخوری
سیر ۱ یا ۲ حبه
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

 طرز تهیه سالاد سزار

روش تهیه سس

  •  ماست چکیده را به همراه سس مایونز و سس خردل درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس هم می زنیم تا بافت سس یکدست شود. در این مرحله پوست سیر را جدا می کنیم و با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم. حالا سیر را به همراه نمک و فلفل سیاه به سس اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند.

در آخر نیز مواد سالاد را با سس ترکیب کنید و برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید. 

پس از یک ساعت؛ سالاد آماده است. نوش جان 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر