شناسه خبر: ۱۵۲۳
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه 10 خرداد 1402 | از امروز ؛ هوا خنک خواهد شد!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، از امروز روند دمایی با ورود‌ توده هوای خنک به کشور تغییر کرده و شاهد کاهش محسوس و قابل توجه دمای هوا استان های نیمه غربی کشور خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد دیروز گرمترین روز طی چند ماه گذشته بود و دماهای ثبت شده طی دیروز از ابتدای سال جدید بیشترین دماهای سال بوده اند! بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی از امروز این روند تغییر کرده و استان های غربی ، شمال غربی و همچنین زاگرس شمالی ، بیشترین میزان کاهش دما را تجربه خواهند کرد .

 

سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب فردا به کشور وارد می‌شود.

در استان‌های واقع در شمال غرب، برخی مناطق غربی، غرب سواحل کاسپین، استان‌های کرمان و هرمزگان، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و نقاطی از مرکز کشور باید منتظر رشد ابرهای همرفتی و در پاره‌ای از مناطق رگبار و رعدوبرق و وزش باد موقتی باشیم.

 تداوم هوایِ گرم و تابستانی در مناطقی از شمال شرق و مرکز کشور ...

  •  استارت کاهش دمای هوا از دیشب و امروز در مناطقی از شمالغرب ، غرب ، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز
  •  کاهش دما بین ۳ تا ۶ درجه سلسیوس پیش بینی میشود که حاکی از تایید هوای خنک و بهاری در ماهِ خرداد در سطح استان های نیمه غربی و شمالی کشور میباشد
  • هوایی بهاری در استان های اردبیل ، آذربایجان های غربی و شرقی ، همدان ، مرکزی ، کردستان ، کرمانشاه ، قزوین ، ایلام ، لرستان ، خوزستان ، تهران ، البرز
  •  هوای گرم و تابستانی به نسبت نرمال بلندمدت در گلستان ، خراسان شمالی ، خراسان رضوی ، سمنان

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر