شناسه خبر: ۱۵۲۷
لینک کوتاه کپی شد

رنگ لباس | تاثیر رنگ لباس در لاغری

این رنگ لباس ها باعث میشه لاغرتر دیده بشی | تاثیر رنگ لباس بر سایز افراد

ما خیال نداریم از رژیم های غذایی صحبت کنیم. شما می تونید لاغر دیده بشید اگر این رنگ لباس ها رو بپوشید. پس بیا تا بهت بگم چه رنگی بپوشی!

رنگ لباس

پر بازدید

ما اینجا قرار نیست بگیم چه تمرین های ورزشی انجام بدید و یا از چه رژیم لاغری استفاده کنید تا لاغر شوید. می خوایم از رنگ لباس هاتون صحبت کنیم. در انتخاب یک لباس مناسب، رنگ لباس جزو مهم ترین فاکتور هاست. رنگ ها به آسانی می توانند باعث شوند یک فرد لاغرتر یا چاق تر دیده شود. پس بهتره در انتخاب رنگ لباس ها دقت بیشتری داشته باشید.

تاثیر رنگ لباس در لاغری

در انتخاب یک لباس مناسب، رنگ لباس یکی از مهم‌ترین عوامل به شمار می‌رود. رنگ‌ها به آسانی قادرند اندام را چاق‌تر و کوتاه‌تر یا بلندتر و لاغرتر از آنچه هست نمایان سازند و حتی روی پوست و مو اثر بگذارند، معایب بدن را بپوشانند و اصلاح کنند و محاسن اندام را جلوه‌گر سازند و فرد را زیباتر نشان دهند. عواملی که برای موفقیت در این امر باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

  • اثر نور
  • سطح پارچه
  • سن فرد
  • نوع اندام
  • رابطه رنگ و افراد
  • رابطه پوست و مو
  • موقعیت و فصل استفاده از لباس

رنگ تیره

پرطرفدارترین مراکز خرید لباس در تهران از نگاه مردم | پاساژهای معروف تهران

به‌چشم آمدن هم بهایی داره!

اصل ماجرا در یک خط یا دست‌کم یک پاراگراف خلاصه می‌شود؛ آن هم اینکه «رنگ‌های روشن و گرم به‌ مراتب بیشتر از رنگ‌های تیره و سرد به چشم می‌آیند». بهای این به چشم‌آمدن هم درشت‌تر به‌ نظر آمدن اندام است. پس اگر می‌خواهید ظریف‌تر باشید رنگ‌های روشن را فراموش کنید و لباس‌هایی با  رنگ‌های خنثی، تیره و مات بپوشید.

یک سایز کوچک‌تر بپوشید!

تیره‌ها همیشه اولین‌ و راحت‌ترین انتخابند تا ناموزونی‌ اندام‌ را پشت تیرگی‌شان پنهان کنید و خیال‌تان راحت باشد که با انتخاب‌شان دست‌کم یک سایز کوچک‌تر به نظر‌ می‌آیید. سردم‌دار تیره‌ها مشکی است اما در کنار مشکی میتوانید به طوسی، قهوه‌ای و سرمه‌ای  هم فکر کنید. انتخاب طیف‌هایی ‌از این رنگ‌ها از ذغالی گرفته تا شکلات، آبی‌سرمه‌ای و رنگ‌های خنثی  را هم حتما در دستور کار بگذارید.

سایز کوچک لباس

اگه یک رنگ بپوشید بهتره!

یکی از فوت‌های کوزه‌گری لاغرتر به نظر آمدن، یک‌دست‌پوشی است که به آن استایل منوکروم هم می گویند. خلاصه کلام اینکه یک‌رنگ را انتخاب کنید و تمام.  ماجرا هم صرفا خطای دید در بازی رنگ‌هاست. هرچقدر هم  هارمونی را رعایت کنید خطای دید اندام‌تان را کوتاه‌تر و درشت‌تر نشان میدهد اما وقتی همه چیز را می‌گذارید به عهده یک رنگ، آن وقت خطای دید را کاملا به نفع خودتان تغییر میدهید. از طرف دیگر با انتخاب این ترفند می‌توانید در انتخاب رنگ کمی جسورتر باشید و به طیف‌هایی نه‌چندان روشن از سبز گرفته تا بنفش و حتی نارنجی فکر کنید.

تک رنگ

به روز ترین آرایش دخترانه | مدل میکاپ دخترانه ۲۰۲۳

یک توصیه سختگیرانه

اگر خوش‌اندام به‌نظر آمدن برای‌تان مهم است آن‌ هم از نوع بی‌دردسرش، رنگ‌های براق را انتخاب نکنید. برای این توصیه  سختگیرانه هم دلیل داریم رنگ‌های براق به خاطر انعکاس نور  موج ایجاد می‌کنند و  همین موج هم برای چاق‌تر به نظر آمدن کافی است. در عوض تا دلتان می‌خواهد به رنگ‌های خنثی فکر کنید.

ماکسیمال بپوشید

گاهی شما چاق نیستید اما اختلاف سایز دارید. مثلا بالاتنه بزرگ با پاهای ظریف یا برعکس. حتی در این صورت هم اصلا جای نگرانی نیست جادوی رنگ‌ها دقیقا همینجا به کارتان می‌آید. فرمولش هم بسیار ساده‌است: رنگ‌های تیره‌‌ یا طیف‌های تیره‌تر از رنگ انتخابی‌تان را بگذارید برای اندام‌های درشت‌تر با چربی‌ بیشتر و روشن‌ترها را بگذارید برای اندام ظریف‌تر. مثلا اگر بالاتنه درشتی‌دارید بلوز،کت و … به رنگ تیره انتخاب کنید و شلوار و دامن و… را روشن.

ماکسیمال

از همه رنگ

اگر اندام درشت یا حتی چاقی ندارید اما برجستگی‌های موضوعی در ناحیه شکم، ران، بازو و… اعتماد به نفس‌تان را کم میکند هم راه‌کار داریم. یک راه‌کار ساده و کارآمد. یک‌راست بروید سراغ لباس‌های چندتکه یا به عبارتی چندرنگ. رنگ‌های تیره ‌را به قسمت‌های برجسته اختصاص دهید و رنگ‌های روشن را به قسمت‌های ظریف‌تر. لازم به یادآوری نیست که این روش برای قدبلندها کارآمد است و اگر قدتان کوتاه است فقط یک رنگ بپوشید.

این مدل مو ها شما را کم سن و سال نشان میدهد! + عکس

انواع رنگ‌های ممنوعه

خبر بد اینکه برای خوش‌اندام و ظریف به‌نظر آمدن باید رنگ‌های سفید و کرم و البته نودها را از فهرست‌تان حذف کنید. این رنگ‌ها با همه تابستانی بودنشان حتی بیشتر از یک سایز چاق‌تان می‌کنند؛ اما نگران نباشید یک تبصره در مورد این رنگ‌ها وجود دارد آن هم اینکه انواع راه‌راه البته از نوع راه‌راه‌های باریک و ظریف‌شان را انتخاب کنید. اما خبر خوب؛ در میان رنگ‌های ترند تابستان 2022 رنگ‌هایی وجود دارد که کاملا به کارتان می‌آید، رنگ‌هایی مثل صورتی ارکیده، سبز زیتونی،‌ آبی اقیانوسی، نارنجی و قهوه‌ای رنگ‌هایی هستند که در انتخاب‌شان آزادید.

رنگ روشن ممنوع

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر