شناسه خبر: ۱۵۷۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی یکشنبه 14 خرداد 1402 | سامانه بارشی تا روزهای پایانی هفته

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، سامانه بارشی تا روز های پایانی هفته بر کشور قالب است و شاهد افزایش رگبار باران در نواحی جنوبی کشور خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد  استان های اردبیل، بخش های شمالی آذزبایجان شرقی، زنجان، شمال آذربایجان غربی، قزوین، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، مازندران، نیمه شرقی فارس، اصفهان و قم منتظر وقوع رگبار های شدید باشند . بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در استان‌های قم، اصفهان یزد، کرمان، فارس، شمال و شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان شاهد گردوخاک و رگبار و رعدوبرق خواهیم بود.

 

 روز سه‌‌شنبه ابرناکی و بارش در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال هرمزگان کاهش می‌یابد و در سایر مناطق ذکر شده افزایش ابر و رگبار پراکنده بویژه در ساعات بعد از ظهر رخ می‌دهد.

 

 وزش شدید باد و گردوخاک طی امروز در جنوب غرب و غرب

 ️برای امروز در استان‌های جنوب غربی و غربی کشور شاهد وزش شدید باد و همچنین خیزش گردوخاک خواهیم بود.

 ️استان‌های ایلام، جنوب کرمانشاه و خوزستان طی امروز تحت تاثیر این شرایط جوی قرار گرفته و شاهد وزش شدید باد در بیشتر ساعات و همچنین وقوع گردوخاک خواهیم بود.

 ️خیزش گردوخاک از مناطق جنوب شرقی و شرقی کشور عراق خواهد بود و حرکت آن به سمت ایران و استان‌های مذکور خواهد بود که از کیفیت هوای این مناطق خواهد کاست.

شرح آب و هوای چند روز آینده از زبان کارشناس هواشناسی در شب گذشته:

آیا این خبر مفید بود؟

  • ناشناس ارسالی در

    بسیارعالی

ارسال نظر