شناسه خبر: ۱۵۸۷
لینک کوتاه کپی شد

تمیز کردن خانه | تمیز کردن کاشی و سرامیک خانه

دیگه از مواد شیمیایی برای تمیز کردن کاشی و سرامیک خونت استفاده نکن!

برای تمیز کردن کاشی و سرامیک خانه افراد زیادی ترجیح می دهند که از مواد طبیعی استفاده کنند. با ما همراه باشید تا چند راهکار ساده را معرفی کنیم.

تمیز کردن

پر بازدید

ترین تاپ:

استفاده از مواد شوینده شیمیایی برای تمیز کردن خانه و آسیب های فراوانی که برای افراد داشته، سبب شده است که بسیاری از مردم به استفاده از مواد طبیعی برای تمیز کردن کاشی و سرامیک روی آورند. در ادامه راه های مختلفی را آموزش خواهیم داد که می توانید در خانه و برای تمیز کردن کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید.

تمیز کردن کاشی و سرامیک خانه با مواد طبیعی

مواد شوینده شیمیایی که برای تمیزکاری منزل استفاده می شوند جدا از هزینه به مرور زمان آسیب های جدی به سلامت افراد وارد میکنند. روش های خانگی و ساده ای که می توانید با مواد در دسترس برای پاک کردن سطوح، کف و سرامیک استفاده کنید عبارتند از: 

تمیزی سرامیک

استفاده از لیمو ترش و سرکه

یکی از راه های آسان برای از بین بردن جرم و مواد آهکی، استفاده از سرکه و لیمو ترش است که پاک کننده های شیمیایی از پس تمیز کردن آنها بر نمی آیند. سرکه و لیمو ترش به دلیل اسیدی بودن این جرم ها را به خوبی در خود حل کرده و سبب درخشندگی سرامیک ها میشوند.

 روش های از بین بردن لکه مبل | آموزش مرحله به مرحله پاک کردن انواع لکه مبل

استفاده از نوشابه

نوشابه برای پاک کردن سطوح سرامیکی و دستشویی ها مانند یک معجزه عمل میکند. تمیز کردن قابلمه سوخته، تمیز کردن شیشه و کندن آدامس از روی سطوح مختلف با نوشابه امکان پذیر است.

جوش شیرین

جوش شیرین یک لکه بر بسیار قوی است که جرم موجود بر روی سطوح مختلف را به خوبی پاک میکند. این ماده به دلیل خاصیت اسیدی که دارد همراه مواد آهکی و جرم ها واکنش داده و آنها را در خود حل میکند.

جرم گیری سرامیک

جوش شیرین، سرکه و آمونیاک

این ترکیب به راحتی لکه های روی سرامیک و جرم های بین درز ها را از بین میبرد و باعث درخشندگی سطوح می شود.

چطور آسان و با برنامه خانه تکانی کنم؟ | راهنمای خانه تکانی اصولی

الکل و مایع ظرفشویی

این ترکیب به سبب قلیایی بودن حتی برای سطوح گرانیتی نیز مناسب است. اما توجه داشته باشید هنگام کار با الکل بهتر است حتما از ماسک استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر