شناسه خبر: ۱۶۲۴
لینک کوتاه کپی شد

لاک ناخن | پاک کردن لاک ناخن | روش های پاک کردن لاک ناخن بدون استون

اگه استون دم دستت نیست، با این روش ها لاک ناخنت رو پاک کن!

گاهی استون در دسترس نداریم، برا چنین مواقعی باید بدونیم چطوری لاک ناخن رو پاک کنیم. در این مطلب بهت میگم به چه روش هایی میتونی لاک ناخنت رو پاک کنی.

لاک ناخن

پر بازدید

گاهی اوقات استون یا لاک پاک کن در دسترس نداریم و نیازه که لاک ناخن خودمون رو پاک کنیم. در چنین مواقعی خوبه که چند روش برای پاک کردن لاک ناخن بدونیم. در ادامه روش های مختلف پاک کردن لاک ناخن بدون استون رو توضیح دادیم.

پاک کردن لاک ناخن بدون استون

لاک زدن برای همه خانم ها در هر سنی که باشند جزو یکی از کارهای لذت بخش است.  اما گاهی استون در دسترس نیست و یا برخی از خانم ها برای پاک کردن لاک های خود مشکل دارند و از استون استفاده نمی کنند زیرا استون ماده مضری است که باعث حساسیت های پوستی و شکنندگی ناخن ها می شود. اگر به هر دلیلی یا در دسترس نبودن استون نمی خواهید از آن استفاده کنید، می توانید از روش های زیر برای پاک کردن لاک ناخن خود استفاده کنید.

پاک کردن لاک

پاک کردن لاک ناخن با برشهای لیمو

 لیمو یک ماده طبیعی است که می توانیم به کمک آن، لاک ناخن را به سرعت پاک کنیم. خیلی ساده است و تنها چیزی که نیاز دارید مقداری آب گرم، صابون و چند تکه لیمو می باشد. اسیدی بودن لیمو نکته ای است که این روش را بسیار موثر می کند. برای این کار ابتدا انگشتان خود را حداقل به مدت 5 دقیقه در یک کاسه آب گرم و صابون قرار دهید و از یک تکه لیمو برای مالش ناخنهای خود استفاده کنید. پس از پاک شدن لاک، دوباره دستهای خود را بشویید.

پاک کردن لاک با خمیردندان

تمام چیزی که نیاز دارید مقدار ی خمیر دندان است. بهتر است خمیر دندان های سفید را که حاوی اتیل استات هستند، انتخاب نمایید.

پاک کردن لاک با اسپری بدن

اگر لاک پاکن در اختیار ندارید به شما پیشنهاد می کنیم از اسپری بدن استفاده کنید، فقط اسپری را با فاصله بگیرید و روی ناخن اسپری کنید و با تکه ای پنبه لاک ها را پاک کنید این کار را روی همه ی ناخن ها انجام دهید تا به راحتی لاک ناخن پاک شود.

پاک کردن لاک

پاک کردن لاک با اسپری مو

مانند اسپری بدن اسپری مو هم می تواند انتخاب مناسبی باشد. بعد از اسپری کردن ناخن ها به روش بالا سریع با پنبه مرطوب لاکها را پاک کنید چون اسپری مو خیلی خشک و شکننده می کند.

از شکننده بودن ناخن ها خسته شدی؟ | روش های تقویت ناخن رو بهت میگم

پاک کردن لاک با الکل و مشتقات الکلی

بهترین ماده برای پاک کردن لاک الکل ایزوپروپیل و یا سایر محصولات حاوی الکل (یا اتیل گلیکول) است. هر چه الکل دارای غلظت بالاتری باشد لاک های شما آسانتر پاک می شود. اگر الکل در خانه ندارید می توانید از محصولی حاوی الکل است مانند عطر، ضد عفونی کننده دست، اسپری دئودورانت و... استفاده نمایید و لاکتان را با آن پاک کنید.

پاک کردن لاک روی ناخن

پاک کردن لاک با هیدروژن پراکسید

روش دیگر برای پاک کردن لاک بدون استون می‌تواند استفاده از هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) است. این محصول را افرادی گاهی اوقات در خانه خود دارند زیرا مصارف سلامتی نیز دارد. آنچه نیاز دارید:

  • یک کاسه کوچک
  • آب اکسیژنه
  • آب گرم
  • فیلر ناخن

ناخن هات رو به روز کن | ایده های ترند ناخن 2023 + عکس

از بین بردن لاک با سرکه و آب لیمو

اگر آب لیمو برای انجام کار کافی نیست، به چیزی بسیار قوی‌تری نیاز دارید. ترکیب سرکه و آب لیمو به عنوان یک محلول لاک پاک کن بدون استون شناخته می‌شود.

لاک پاک کن

پاک کردن لاک با عطر

افرادی که عطر استفاده می کنند انواع گوناگون آن را در منزل دارند، دقت کنید که عطرها علاوه بر خوشبوکردن محیط می توانند به عنوان لاک پاکن هم مورد استفاده قرار گیرند به همین منظور پنبه را درون عطرخیس کنید و به آرامی روی لاک های ناخن به کشید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر