شناسه خبر: ۱۶۸
لینک کوتاه کپی شد

وضعیت هواشناسی کشور | پیش بینی هواشناسی کشور در امروز و روزهای آینده

هواشناسی شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ | وضعیت آب و هوای کشور تا سه روز آینده

گزارش هواشناسی کشور در امروز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۱ تا سه روز آینده بدین شرح است.

هواشناسی شنبه  ۱۷ دی ۱۴۰۱ | وضعیت آب و هوای کشور تا سه روز آینده

پر بازدید

 گزارش هواشناسی کشور در امروز و روزهای آینده بدین شرح است.به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در سازمان هواشناسی، شنبه (۱۷ دی) در هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش و وزش باد رخ می‌دهد.بر اساس تحلیل سازمان هواشناسی در جنوب آذربایجان غربی، مناطق غربی کردستان و کرمانشاه نیز بارش انتظار می‌رود و در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر،  بارش در سواحل دریای خزر آغاز می‌شود.

 به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا،یکشنبه (۱۸ دی) در سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در اردبیل و سواحل خزر کاهش دما رخ می‌دهد.

ضیاییان ادامه داد: در برخی مناطق واقع در شمال غرب و ارتفاعات رشته کوه البرز نیز بارش برف انتظار می‌رود. برخی مناطق کردستان و کرمانشاه نیز بارش رخ خواهد داد و نیز در برخی مناطق خراسان جنوبی بارش انتظار می‌رود.

وضعیت کلی آب و هوای کشور تا ۱۹ دی ماه ۱۴۰۱

وی درباره شرایط جوی کشور طی روز دوشنبه (۱۹ دی) اظهار کرد: روز دوشنبه در شمال غرب، سواحل شمالی خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت که در منطقه شمال شرق همراه با کاهش محسوس دما خواهد بود. به‌تدریج با نفوذ سامانه‌ای بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از خوزستان کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و بوشهر بارش پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه‌شنبه (۲۰ دی) به‌جز شمال غرب و جنوب شرق کشور بقیه مناطق بارش خواهند داشت و شدت بارش در شرق و جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر است.

ضیاییان گفت:  شنبه (۱۷ دی) خلیج فارس و یکشنبه (۱۸ دی) خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای خزر مواج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۷ دی ) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه و روز  یکشنبه ( ۱۸ دی‌ ) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 سامانه بارشی جدید در راه ایران

سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف، باران و رعدوبرق در برخی استان‌ها خبر داد و نسبت به وقوع کولاک برف،‌ آب‌گرفتگی و رعدوبرق در ۱۱ استان هشدار صادر کرد.

بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در جنوب استان‌های فارس، بوشهر، کرمان،‌ هرمزگان و جزایر واقع در تنگه هرمز و شرق خلیج‌فارس رگبار باران همراه با رعدوبرق روی می‌دهد، بارش در ارتفاعات این مناطق به‌صورت برف خواهد بود.

در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده برف و باران روی می‌دهد. فردا شنبه در هرمزگان،‌ جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش و وزش باد پیش بینی شده است.

در جنوب آذربایجان غربی، مناطق غربی کردستان و کرمانشاه نیز بارش انتظار می‌رود و در اوایل شب با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش در سواحل شمالی آغاز می‌شود.

یکشنبه آینده در سواحل دریای خزر، اردبیل،‌ خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش همراه با وزش باد پیش بینی شده و در اردبیل و سواحل دریای خزر دما کاهش می‌یابد.

در برخی مناطق واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز نیز بارش برف پیش بینی شده و در برخی مناطق استان‌های کردستان و کرمانشاه نیز بارش روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دوشنبه هفته آینده در شمال غرب،‌ سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش‌ها ادامه دارد و در منطقه شمال شرق کاهش محسوس دما روی می‌دهد. در این روز با نفوذ سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از خوزستان،‌کهگیلویه و بویراحمد،‌ چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و بوشهر بارش پیش بینی شده است. سه‌شنبه آینده به جز شمال غرب و جنوب شرق در سایر مناطق کشور بارش پیش بینی شده که شدت بارش‌های این روز برای شرق و جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و بوشهر است.

احتمال تأخیر یا لغو برخی پروازهای فرودگاه مهرآباد

روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد از احتمال تأخیر یا کنسلی تعدادی از پروازهای خروجی و ورودی مهرآباد به‌دلیل شریط نامناسب جوی خبر داد.

فرودگاه مهرآباد از احتمال تأخیر یا کنسلی تعدادی  پروازهای خروجی و ورودی از مهرآباد به‌دلیل شریط نامناسب جوّی خبر داد. همزمان با بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور، برخی پروازها با تأخیر انجام می‌‌شود.

پروازهای فرودگاه مهرآباد با توجه به شرایط جوی و بارش باران زمستانی در صورت مساعد بودن فرودگاه مقصد مطابق برنامه انجام می‌گیرد.

فرودگاه مهرآباد از مسافران درخواست کرده است قبل از حرکت به‌سمت فرودگاه از وضعیت پروازی خود با شماره‌های ۱۹۹ و شماره ۰۲۱۶۱۰۲۱ تماس بگیرند و اطلاعات پرواز خود را دریافت کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر