شناسه خبر: ۱۷۹۹
لینک کوتاه کپی شد

ظرف شستن | فواید ظرف شستن

ماشین ظرفشویی رو بنداز دور | فواید ظرف شستن با دست

اگر از ظرف شستن رو دوست ندارید؛ این مطلب برای شماست. ظرف بشورید تا سالم بمونید.

ظرف شستن

پر بازدید

اگر شما هم به خاطر کمبود وقت و یا علاقه نداشتن به ظرف شستن از انجام اینکار فراری هستید و اصولا ظرف نمی شورید بهتره که من بعد تجدید نظر کنید. ظرف شستن هم به لحاظ جسمانی و هم به لحاظ روانی فواید زیادی داره. برای آشنایی بیشتر با فواید ظرف شستن با ما همراه باشید. 

فواید ظرف شستن

احساس استرس و عصبی بودن را کاهش می‌دهد

مطالعه‌ای که روی گروهی از افراد انجام شد نشان داد که فرایند شستن ظروف به کاهش میزان عصبی و تنش تا ۲۵ درصد کمک می‌کند. این مطالعه بر برخی عوامل مانند میزان شستن ظروف، دمای آب استفاده شده در علاوه بر نوع پودر شوینده مورد استفاده نیزتمرکز داشته است.

حساسیت را کاهش می‌دهد

برخی از افراد با مشاهده آلودگی، کثیفی و بقایای غذا به طور خودکار احساس حساسیت می‌کنند و مطالعه‌ای که در یک مجله بین‌المللی منتشر شده نشان می‌دهد افرادی که ظرف‌ها را خود و با دست و بدون اتکا به ماشین ظرفشویی می‌شستند و تمیز می‌کردند، احتمال ابتلا به این آلرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دادند.

ظرف شستن

مصرف آب را کاهش می‌هد

منطقی کردن مصرف آب مهمترین چیزی است که کشور‌ها در حال حاضر در نتیجه درگیری و جنگ بین بسیاری از کشور‌ها بر سر سهم آب خود تلاش می‌کنند، و از اینجا لازم است که به منطقی استفاده کردن از آب روی آوریم. فرایند شستن ظروف با دست در صورت انجام صحیح و بدون تکیه بر باز کردن شیر آب در تمام مدت شستشو میزان مصرف آب را نسبت به زمان استفاده از ماشین ظرفشویی کاهش می‌دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن نیز با فرایند شستن ظروف با دست در ارتباط است، هرچند غیرمنتظره است. برخی از میکروب‌ها وجود دارند که به میزان کمی روی ظروف کثیف و هنگام برخورد با آن‌ها وجود دارند و برخی از آن‌ها در اوایل زندگی به بدن می‌رسند. این امر باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن آنتی بادی‌های نسبتاً زیادی در برابر آن ایجاد کند و از این رو بدن در صورت قرار گرفتن گسترده در هر زمان در برابر هر یک از این میکروب‌ها مقاومت می‌کند.

دیگر فواید ظرف شستن

  •  نظم بخشیدن به فکر و ذهن

  •  تمرکز حواس

  •  آرامش اعصاب

  •  کنترل هیجانات

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر