شناسه خبر: ۱۹۱۳
لینک کوتاه کپی شد

جنگل قره داغ | جنگل قره داغ در آذربایجان شرقی

برای دیدن یک تکه از بهشت به این جنگل سفر کنید | معرفی جنگل قره داغ + فیلم

جنگل قره داغ که در آذربایجان شرقی است؛ نقطه ای از زیباترین و سبزترین مکان های ایران است. برای آشنایی بیشتر با این جنگل با ترین تاپ همراه باشید.

جنگل قره داغ

پر بازدید

جنگل قره داغ در واقعه یک منطقه حافظت شده در منطقه ارسباران است. جنگل قره داغ در آذربایجان شرقی واقع شده است و توانسته توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کند. برای آشنایی بیشتر با جنگل قره داغ با ما همراه باشید. 

جنگل قره داغ

«ارسباران»، «قره داغ»، «آرازبار» و «قراچه داغ»، نام‌های منطقه‌ای کوهستانی و جنگلی در بخش شمالی استان آذربایجان شرقی است که می‌توان آن را در گروه برترین مقاصد گردشگری طبیعی در کشور قرار داد. این سرزمین بسیار زیبا، بهره‌مند از چشم‌اندازهایی خارق‌العاده، طبیعتی بکر و دست‌نخورده و دیدنی‌هایی مجذوب‌کننده است که مسافران و گردشگران را هنگام حضور در این منطقه با حیرت و شگفتی روبه‌رو می‌سازد. جالب است بدانید که بیش از ۷۰ هزار هکتار از اراضی ارسباران به‌عنوان «ذخیره‌گاه زیست‌کره»، در یونسکو به ثبت رسیده است

جاذبه های گردشگری ارسباران

در این جنگل بیش از یک هزار و 80 گونه گیاهی و 320 گونه جانوری شناسایی شده که سیاه خروس، قرقاول ارسبارانی، پلنگ، شوکا، کل و بز وحشی، گربه وحشی و گربه جنگلی، عقاب طلائی، عقاب شاهی، سارگپه جنگلی، طرلان، بحری، بلوط، سرخدار، گلابی، گیلاس وحشی، انار، زرشک، سماق، ارس، پیرو، زغال اخته، افرا، گردو، ممرز، گونه‌های متنوع گراس و نباتات علوفه ای مناطق نیمه خشک استپی و ... از جمله مهمترین گونه های جانوری و گیاهی مهم منطقه است. از دیگر جاذبه‌های گردشگری منطقه ارسباران می توان به وجود گورستان‌ها و کلیساهای تاریخی متعددی است که از جمله آنها می‌توان به  کلیسای آینالو، کلیسای وینق و کلیسای ناپشته، و از گورستان‌ها به گورستان وینق، گورستان داش‌باشی، گورستان تازه کند و گورستان آینالو اشاره کرد.

برای غرق شدن میون ابرها به اقیانوس ابر ایران سفر کن

بهترین زمان سفر به ارسباران

ارسباران منطقه ای کوهستانی و جنگلی است پس همان طور که می توان حدس زد، هوای سردی دارد. بنابراین بهترین زمان سفر به ارسباران و بازدید از آن در فصل تابستان است وقتی که از گرمای هوا حسابی کلافه شده اید، خنکای این منطقه می تواند تسکین تان هد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر