شناسه خبر: ۱۹۲۰
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه 7 تیر 1402 | روند افزایش دما همچنان ادامه خواهد داشت!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، از روز گذشته، شاهد آغاز روند افزایشی دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور بودیم و استان های شمال غربی ، شمالی و همچنین نیمه غربی کشور با افزایش محسوس دما همراه بودند.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد استان های نوار جنوبی اما این بار علی رغم افزایش محسوس در سایر نقاط ، کاهش دما خواهند داشت و شرایط دمایی نرمالی را برای دو روز آینده خواهند داشت. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی شدت اصلی افزایش دما در استان‌های شمالی ، شمال غربی و مناطقی از دامنه‌های البرز خواهد بود که گرمای ناهنجار را در منطقه رقم خواهد زد.

ادامه بارندگی در جنوب شرق کشور/ ادامه روند افزایش دما

اصغری، کارشناس هواشناسی:

 بارش‌های نسبتا سنگینی را دیروز در جنوب شرق کشور شاهد بودیم. دیروز ۲۸ میلی‌متر در خاش بارندگی داشتیم. همچین در اسلام‌آباد سیستان و بلوچستان ۵۰ میلی متر بارندگی رخ داد.

 احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی در جنوب شرق کشور همچنان وجود دارد.

 امروز و فردا هم بارش‌های رگباری در جنوب شرق کشور ادامه خواهد داشت.

پنجشنبه از سمت شمال غرب موج جدیدی از بارش‌ها وارد کشور خواهد شد.

اهواز دیروز با ۴۸ درجه گرمترین مرکز کشور بود. روند افزایش دما کماکان ادامه خواهد داشت.

 

مجموع بارش پیش بینی شده برای ۱۵ روز آینده در ایران و کشور های اطراف !

 ابتدا باید بگوییم که برای بیش از ۸۰ درصد آسمان ایران برای ۱۵ روز آینده انتظار وقوع بارش خاصی نمی رود و به جز چند استان در سایر نقاط منطقه وقوع بارندگی پیش بینی نشده است .

 در کشور ایران جنوب شرق کشور و همچنین مناطقی از نوار شمالی کشور در راس بارش ها قرار دارند و در این بین نیز استان های جنوب شرقی بارش های نسبتاً شدیدی خواهند داشت !

 اما اگر به کشور های اطراف نگاه کنید ، می‌بینید که کشور هایی مثل پاکستان، هندوستان و همچنین بخش گسترده ای از اقیانوس هند تحت تاثیر بارش های موسمی قرار گرفته و میزان بارشی معادل یک تا سه سال آبی نرمال در تهران را طی این بازه زمانی کوتاه تجربه خواهند کرد.

 در بخش های شمال غربی و شمالی نیز در کشور های آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و مناطق شمالی دریای سیاه نیز باشد های خوبی پیش بینی شده است .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر