شناسه خبر: ۱۹۳۸
لینک کوتاه کپی شد

تاریخ انقضا | تاریخ انقضا لوازم آرایشی

تاریخ انقضا هر کدوم از لوازم آرایش رو چطوری می تونیم بفهمیم؟

هر نوع لوازم آرایشی یه تاریخ انقضا داره که برای سلامت پوستتون بهتره بعد از اون تاریخ دیگه از اون لوازم آرایشی استفاده نکنید. این مطلب درباره اینکه چطوری می تونیم تاریخ انقضا لوازم آرایشی رو متوجه بشیم؛ بهتون توضیح میده.

تاریخ انقضا

پر بازدید

هر وسیله ای یه تاریخ انقضا داره و لوازم آرایشی از این قاعده مستثنی نیست. تاریخ انقضا لوازم آرایشی که به سر میاد بهتره از اون وسیله استفاده نکنید چون باعث آسیب رسیدن به پوست میشه. اما چطوری میشه تشخیص داد که هر وسیله آرایشی چه مدت تاریخ انقضا داره؟ با ما همراه باشید تا بهتون بگیم

تاریخ انقضا لوازم آرایشی رو اینطوری میتونی بفهمی!

ابتدا نیاز است بدانید که محصولات استاندارد داخلی یا محصولات خارجی که دارای مجوزهای لازم از وزارت بهداشت هستند، دو نوع تاریخ مصرف دارند؛ تاریخ اول، همان تاریخی است که مدت زمان انقضای محصول را نشان می‌دهد.

 چنانچه روی یک محصول آرایشی تاریخ ۲۰۱۵ یا ۱۳۹۵ نوشته می‌شود، تاریخ مصرف دوم، به شکل یک قوطی کرم با در باز، پشت محصولات آرایشی و بهداشتی درج و کنار این قوطی عددهایی مانند ۳، ۹، ۱۲ یا هر عدد دیگری نوشته می‌شود. معنی این اعداد، آن است که در صورت باز کردن در محصول آرایشی، می‌توانید ۳، ۹ یا ۱۲ ماه آن را استفاده کنید.

تاریخ انقضا

یعنی حتی اگر تاریخ انقضای محصول نگذشته باشد هم باید به این تاریخ انقضای دوم دقت کنید تا دچار عارضه های استفاده از محصول تاریخ‌گذشته نشوید.

تاریخ لوازم آرایش

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر