شناسه خبر: ۱۹۴۰
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی پنجشنبه 8 تیر 1402 | هوا از امروز کمی خنک‌تر می‌شود

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، از امروز شاهد وقوع کاهش دما در بیشتر مناطق کشور خواهیم بود و شرایط دمایی در بیشتر مناطق کشور مقداری قابل تحمل‌تر خواهد شد.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد علی رغم این کاهش دما در بیشتر مناطق کشور همچنان شدت گرمای هوا در بسیاری از نقاط نیمه جنوبی و فلات مرکزی کشور قابل توجه بوده و شاهد دماهای بیش از ۴۵ درجه در بیشتر نقاط خواهیم بود. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی اوج گرمای هوا در نوار جنوبی و همچنین مناطقی از کویر لوت و کویر مرکزی کشور پیش بینی شده است.

کاهش نسبی دما در سطح استان تهران از امروز

وضعیت جوی استان برای امروز روند کاهش نسبی دما در سطح استان، همچنین در نواحی جنوبی و غربی گاهی وزش باد شدید با خیزش موقت گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

گزارش کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت هوا

 حرکت گرمای سوزان به سمت نیمه غربی و شمالی ایران

 برای هفته آینده شاهد تغییر منطقه گرمای سوزان از جنوب شرق به جنوب غرب کشور خواهیم بود و هسته گرمای سوزانِ جهان در نقاطی از ایران ، عراق و کویت رخ خواهد داد.

مطابق با الگوها گرمای شدید هوا طی هفته آینده سبب میشه مناطقی از خوزستان ، ایلام، بوشهر ، جنوب فارس ، غرب کرمانشاه ، غرب لرستان هفته ای بحرانی پیش رو داشته باشند.

طبق گفته ستاد مدیریت بحران، مصرف آب و برق به شدت بالا میرود.

اهواز بزودی رویِ ریلِ قطارِ دماهای ۵۰ درجه ای

 با گذر از روزهای ابتدایی هفته آینده ؛ بتدریج با افزایش محسوس دما مواجه خواهیم شد که روزهای پایانی هفته دماهای ۵۰ درجه در خوزستان و ایلام به‌ثبت خواهد رسید.

  •  از عصر جمعه تا عصر دوشنبه دمای هوا در مناطقی از شمالغرب ، غرب ، دامنه های البرز و زاگرس ، سواحل کاسپین و دامنه های جنوبی البرز کاهش دما خواهیم داشت که همانطورکه اعلام شد این کاهش دما موقتیست و از عصر دوشنبه افزایش محسوس خواهیم داشت.

 

گرد و غبار زابل را خفه کرد.

ویدیویی از امداد رسانی در گرمای 50 درجه در زابل را می بینید.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر