شناسه خبر: ۲۰۰
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

هواشناسی دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ | آخرین وضعیت آب و هوای کشور در ۱۹ دی

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی هشدار داد که از روز دوشنبه به دلیل ورود سامانه بارشی فعال به کشور بارندگی و باد خواهیم داشت.

هواشناسی دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ |  آخرین وضعیت آب و هوای کشور در ۱۹ دی

براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز سامانه بارشی در نوار غربی کشور، دامنه های البرز غربی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران، برخی مناطق استان های اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی فعال بوده که موجب ابرناکی و بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف خواهد شد.رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی هشدار داد که از روز دوشنبه به دلیل ورود سامانه بارشی فعال به کشور بارندگی و باد خواهیم داشت.

 امروز سامانه بارشی در نوار غربی کشور، دامنه های البرز غربی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران، برخی مناطق استان های اصفهان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی فعال بوده که موجب ابرناکی و بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف خواهد شد.

روز پنجشنبه برای استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و بخش‌هایی از خراسان رضوی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. این سامانه بعدازظهر پنجشنبه از کشور خارج می‌شود.روز جمعه برای غالب مناطق کشور آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود. ناگفته نماند که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران، سمنان و در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

دمای هوای شهرهای ایران

دمای هوای شهرهای ایران

دمای هوای شهرهای ایران

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر