شناسه خبر: ۲۱۴۴
لینک کوتاه کپی شد

گیاه آپارتمانی | گیاه آپارتمانی خطرناک برای کودکان

تو خونتون بچه داری؟ پس از این چند گیاه آپارتمانی دوری کن!

برخی از گیاهان بسیار خطرناک هستند و اگر در خانه کودک دارید باید از نگهداری این گیاهان آپارتمانی صرف نظر کنید.

گیاه آپارتمانی

پر بازدید

گیاهان آپارتمانی برای زینت دادن خانه و آپارتمان شما بسیار مناسب هستند. اما باید توجه داشته باشید که از چه گیاه آپارتمانی در خانه خود نگهداری می کنید. مخصوصا اگر در خانه کودکی دارید که اتفاقی بخواهد به این گیاهان دست بزند و یا بخورد، از نگهداری این پنج گیاه آپارتمانی صرف نظر کنید.

5 گیاه آپارتمانی که برای کودکان خطرناک هستند!

گیاه دیفن باخیا

جویدن گیاه دیفن باخیا منجر به ترشح زیاد بزاق و احساس سوزش شدید و به دنبال آن تورم لب ها، دهان، زبان و گلو می‌شود. همچنین باعث ایجاد مشکل در تنفس و بلع می‌شود و مانع از حرکت زبان و در نتیجه باعث می‌شود فرد نتواند صحبت کند و این حالت ممکن است تا چند روز ادامه یابد.

دیفن باخیا

سوسن یا نیلوفر صلح

گل سوسن یا نیلوفر صلح در صورت لمس یا دست زدن می‌تواند باعث درماتیت تماسی شوند. اگر بلعیده شود، باعث احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش و به دنبال آن تورم لب ها، دهان و زبان می‌شود.

درماتیت تماسی نوعی اگزما است که در اثر تماس با ماده‌ای ایجاد می‌شود که باعث خارش، تاول، خشکی و ترک پوست می‌شود. این واکنش معمولاً در عرض چند ساعت یا چند روز پس از قرار گرفتن در معرض یک محرک یا آلرژن رخ می‌دهد.

گیاه سوسن

گیاه پوتوس

تمام قسمت‌های گیاه پوتوس حاوی کریستال‌های سوزنی‌مانند اگزالات کلسیم است که در صورت جویدن یا خوردن، می‌تواند باعث درد فوری یا سوزش و تورم لب‌ها، دهان، زبان و گلو شود. شیره آن نیز می‌تواند باعث درماتیت تماسی و همچنین سوزش چشم شود.

از این روش ها استفاده کن تا گل طبیعی که هدیه گرفتی مدت طولانی تازه بمونه!

گیاه پوتوس

گیاه زاموفیلیا یا نگین زنگبار

تمام قسمت‌های گیاه زاموفیلیا یا نگین زنگبار سمی است و والدین باید این گیاه را دور از دسترس بچه‌های خود نگه دارند، زیرا در صورت جویدن یا بلعیدن می‌تواند باعث درد فوری یا احساس سوزش و تورم لب‌ها، دهان، زبان و گلو شود. انگشتان حساس نیز ممکن است در اثر لمس این گیاه دچار درماتیت تماسی شوند.

گیاه زاموفیلیا

مهم‌ترین نکات انتخاب بهترین گلدان برای سانسوریا | سانسوریا تو چه گلدونی بهتر رشد می کنه؟

گیاه پیکان

این گیاه هم‌خانواده‌ی گیاه فیلودندرون است و روش مراقبت بسیار آسانی دارد. این گیاه معمولا به صورت ترکیبی با گیاهان دیگر، که روش نگهداری مشابهی دارند، در گلدان کاشته می‌شوند. گیاهان جوان برگ‌هایی به شکل قلب دارند و گیاهان قدیمی هم ساقه‌های ضخیم و برگ‌هایی به شکل نوک پیکان دارند. گیاه پیکان همیشه در حال رویش برگ جدید و ریزش برگ‌های قدیمی است بنابراین بهتر است این گلدان را در محلی قرار دهید که افراد حساس یا حیوانات خانگی به برگ‌های ریخته شده دسترسی نداشته باشند.
تحریکات پوستی، مشکلات معده و استفراغ از عوارض این گیاه هستند.

گیاه آپارتمانی

گیاه سنسیو یا رشته مروارید

 گیاه سنسیو یا رشته مروارید شبیه رشته‌ای از مروارید‌های سبز است که از گلدان آویزان شده‌اند و همین موضوع آن را برای کودکان جذاب می‌کند.

خوردن این گیاه ممکن است باعث بیماری‌های جزئی مانند استفراغ یا اسهال شود. تماس با شیره گیاه می‌تواند باعث تحریک یا بروز بثورات پوستی شود.

گیاه سنسیو

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر