شناسه خبر: ۲۱۵
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ | یخبندان گسترده و شدید در راه است!

سازمان هواشناسی اعلام کرد که از روزسه شنبه به صورت تدریجی شاهد شدت گیری سرما خواهیم بود.

 هواشناسی سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ | یخبندان گسترده و شدید در راه است!

اعلام وضعیت آب و هوای کشور از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد که از روزسه شنبه به صورت تدریجی شاهد شدت گیری سرما خواهیم بود.بر اساس آخرین گزارش سازمان هواشناسی از امروز ۲۰ دی ۱۴۰۱، شدت و اوج سرما و برودت هوا در مناطقی از استان های شمال غربی کشور خواهد بود و دمای هوا در نقاطی به 12 تا 17 درجه سلسیوس زیر صفر میرسد.

سامانه بارشی جدیدی از جنوب غرب وارد کشور می‌شود که استان‌های خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و فارس را در بر می‌گیرد.

در استان‌های ساحلی دریای خزر، مناطقی از شمال غرب، غرب، شمال شرق و ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

شدت سرما در شب گذشته در نقاطی از استان های اردبیل ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی خواهد بود که دمای هوا  تا 17 درجه سلسیوس زیر صفر رسید !

گلخانه داران ، دامداران ، مرغداران و استخرهای رو بازِ پرورش ماهی در خصوص این سرما تدابیر لازم اتخاذ شود.

 دمای هوا در مناطقی از غرب ، زاگرس های البرز و زاگرس و شمال شرق نیز به زیر صفر میرسد و به صورت تدریجی شاهد شدت گیری سرما خواهیم بود.

کاهش محسوس دما در شمال شرق کشور

در نوار شمالی کشور بارش‌ها کاهش پیدا می‌کند اما همچنان در گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و ارتفاعات رشته کوه البرز، بارش‌ها به شکل پراکنده ادامه خواهد یافت.

در جنوب‌غرب، بخش‌هایی از غرب، مرکز، شرق و شمال‌شرق کشور، همچنین استان‌های هرمزگان، کرمان، بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، بارش باران و برف رخ می‌دهد.

با توجه به نفوذ توده هوای سرد از امروز تا جمعه کاهش محسوس دما در شمال شرق کشور پیش‌بینی شده است

سرما و برف و باران در راه تهران

براساس اعلام اداره کل هواشناسی تهران، با ورود سامانه بارشی به سطح استان از اواخر وقت امروز و افزایش ابرناکی در روز سه‌شنبه بارش‌های برف و باران همراه با وزش باد و کاهش محسوس دما دور از انتظار نخواهد بود.

تا پایان هفته دمای هوا 8 تا 10 درجه سردتر خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر