شناسه خبر: ۲۲۱۳
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی جمعه 30 تیر 1402 | افزایش ابر و رگبار های محلی در برخی نقاط!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور،افزایش ابر و رگبار محلی، هوای بسیاری از نقاط کشور را نیمه ابری تا ابری کرده است .

هواشناسی

پر بازدید

ترین تاپ:

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد بارز ترین این توده های بارانی ، در استان زنجان شکل گرفت که منجر به بارش های خوبی در این استان شد .. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی این شرایط برای دو سه روز آینده در کشور تداوم خواهد داشت و باید منتظر افزایش ابر در ساعات بعدازظهر باشیم که وقوع بارش های رگباری و گذرا را نیز در برخی مناطق مستعد و ارتفاعات ، با خود به همراه خواهد داشت .

پیشبینی هواشناسی برای سه روز آینده

 ️در استان‌های گیلان، مازندران، زنجان‌‌‌، قزوین، تهران افزایش ابر، بارش باران ، و گاهی وزش باد های شدید پیش بینی میشود.

 ️در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش های جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق استان هرمزگان، ارتفاعات جنوبی کرمان و جنوب شرق استان فارس افزایش ابر و بارش های پراکنده پیشبینی میشود.

 وزش باد و گردوخاک در برخی نقاط کشور طی روزهای آینده !

 یکی دیگر از پدیده های جوی مهم کشور برای روزهای پیش رو وزش شدید باد خواهد بود که خیزش گردوخاک را در بیشتر مناطق کویر مرکزی و همچنین نیمه شرقی کشور به همراه خواهد داشت.

 استان های خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان برای سه روز آینده با وزش شدید باد و همچنین وقوع گردوخاک همراه خواهند بود، که رخداد این پدیده در این نواحی قابل توجه تر از سایر نقاط بوده و حتی احتمال وقوع خسارت نیز وجود خواهد داشت.

 علاوه بر نیمه شرقی ، در مناطقی از فلات مرکزی کشور نیز شاهد افزایش سرعت وزش باد برای سه روز آینده خواهیم بود که افزایش میزان گردوغبار جو و کاهش کیفیت هوا را نیز به دنبال خواهد داشت .

 ادامه ناپایداری های پراکنده در شمال کشور طی روزهای آینده !

 با خروج موج بارشی قبلی از شمال کشور ، حالا بارش های کمی‌ از موج بارشی باقی مانده و هر روز در برخی مناطق در استان های گیلان و مازندران شاهد تاثیر گذاری این بارش ها هستیم.

برای روزهای آینده با فعالیت بارش های پراکنده در برخی نقاط شمال ، در مناطق محدودی از استان های گیلان و مازندران و حتی مناطق مجاور این استان ها شاهد وقوع بارش های پراکنده ای خواهیم بود.

 این شرایط برای سه چهار روز آینده در این مناطق ادامه خواهد داشت و هوایی نیمه ابری ، در برخی ساعات ابری به همراه بارش های پراکنده را در برخی مناطق علی الخصوص در ارتفاعات این مناطق شاهد خواهیم بود.

 بیماران تنفسی استان تهران از تردد در فضای باز خودداری کنند

 مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر کاهش کیفیت هوا از افراد دارای بیماری تنفسی خواست از تردد در فضای باز خودداری کنند.

 وی از صدور هشدار زرد وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا توسط سازمان هواشناسی که از امروز 29 تیرماه آغاز و تا روز یکشنبه یکم مرداد ادامه خواهد داشت، خبر داد.

 زمین در بحرانی‌ترین زمان به سر می‌برد!

 جیمز هنسن، دانشمند شناخته شده در علوم آب و هوای ناسا که در سال ۱۹۸۸ در کنگره ایالت متحده آمریکا، گرمایش جهانی را پیش‌بینی کرده بود، اکنون می‌گوید که جهان در حال نزدیک شدن به یک «مرز آب و هوایی جدید» است.

 در این وضعیت جدید پیش بینی شده، زمین به دمایی بالاتر از هر زمان در طول میلیون‌ها سال گذشته می‌رسد و رسیدن به چنین گرمای بی‌سابقه‌ای، اثراتی مانند طوفان‌هایی شدید، موج‌های گرما و خشکسالی را به همراه دارد.

 این دانشمند می‌گوید به‌نظر می‌رسد امسال گرم‌ترین سالی باشد که تا به حال در سطح جهان به ثبت رسیده است.

 

 آیا با یک سوپر النینوی کلاسیک به تشابه سال های 1397 ، 1385 و1376 روبه رو خواهیم بود !؟

 قاعدتا پس از گذرانِ ۳ سال خشک و کم بارش که به صورت ناهنجار رخ داد و خشکسالی تداوم داشت بالاخره میتوان اعلام کرد با پاییز‌ و سال آبی پربارشی روبه رو خواهیم بود

 گرم شدن محسوس دمای آب های شرق اقیانوس آرام حکایت های خوبی دارد ؛ منتظر خبرهای بسیار خوبی باشین.

 

 

 

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر