شناسه خبر: ۲۲۹۶
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی جمعه 6 مرداد 1402 | رگبار باران و احتمال آبگرفتگی معابر در 3 استان

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، برای امروز در سه استان کشور بارش های رگباری و آبگرفتگی معابر پیش بینی شده است.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی روز جمعه در جنوب کرمان و نیمه‌شمالی هرمزگان و جنوب شرق فارس پیش‌بینی می‌شود. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی برای پنج روز آینده در بخش هایی از جنوب و جنوب شرق کشور، مناطقی از نیمه جنوبی سیستان‌وبلوچستان، بخش هایی از هرمزگان، ارتفاعات جنوب استان کرمان و همچنین مناطق جنوب و جنوب شرق استان فارس به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقتی را شاهد باشیم.

در سواحل دریای خزر امروز به شکل قابل توجهی هوا گرم خواهد شد.

 تداوم بارش های رگباری طی امروز در برخی مناطق کشور !

برای امروز در استان های جنوب شرقی کشور همچنان با وقوع بارش های رگباری همراه خواهیم بود که این بارش ها به نسبت به روزهای گذشته هم از شدت و هم گستردگی کمتری برخوردار خواهد بود .

 همچنان برای امروز در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان ، هرمزگان، گیلان و مازندران شاهد وقوع بارش های رگباری خواهیم بود که نسبت به روزهای گذشته ضعیف تر عمل خواهد کرد .

 بارش های موسمی طی روزهای آینده به سمت ضعیف تر شدن خواهند رفت و هفته آینده بارش های کمتری نسبت به این هفته در جنوب شرق کشور خواهیم داشت .

 در سایر نقاط کشور اما شرایط جوی آرامی خواهیم داشت و انتظار وقوع بارشی را نخواهیم داشت .

 

فعلا به علت احتمال سیلاب، طبیعت‌گردی نکنید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از رگبار پراکنده در ارتفاعات برخی استان‌ها و احتمال سیلاب‌های موقت خبر داد و گفت: از فعالیت‌های کوهنوردی، دره‌نوردی، صخره‌نوردی و حضور در طبیعت اجتناب شود.

 

بررسی مجموع بارش پیش بینی شده برای ۱۰ روز پیش رو!

برای ۱۰ روز آینده با شرایط بلاکینگ همراه خواهیم بود و انتظار وقوع بارش خاصی را در مناطق مرکزی و داخلی کشور نداریم ، اما در برخی نواحی شرایط بارندگی وجود خواهد داشت.

در شمال کشور ، استان های ساحلی شمال کشور بهترین شرایط بارشی را خواهند داشت و با ورود موج های بارشی ، بارش های بسیار خوبی را می توانند شاهد باشند ؛ علاوه بر این نقاط، در استان های همجوار نیز مثل خراسان شمالی ، اردبیل و آذربایجان ها نیز با وقوع رگبارهای محلی همراه خواهیم بود.

در استان های جنوبی و جنوب شرقی کشور نیز با فعالیت بارش های موسمی همراه هستیم که استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس را درگیر خواهد کرد.

در سایر نقاط کشور وقوع بارش خاصی پیش بینی نشده است...

 

بلاکینگ بارشی و حاکمیت شرایط تابستانی!

همچنان با حاکمیت شرایط تابستانه شرایط بارشی در بسیاری از نقاط کشور فراهم نیست و بارش ها فقط در برخی نقاط شمال کشور و مناطقی از جنوب و جنوب شرق محدود شده است.

این شرایط حداقل تا اواخر شهریور ماه تداوم داشته و با حاکمیت پر ارتفاع جنب حاره در منطقه شرایط بارشی در مناطق داخلی تر کشور فراهم نخواهد شد.

طی این مدت دو ناحیه از کشور می توانند شاهد بارش باشند:

  1.  شمال کشور با ورود امواج بارشی شمالی
  2.  جنوب شرق و جنوب و بارش های موسمی مونسون

 

جولای گرمترین ماه ثبت شده است

گرمای غیر قابل‌تحمل برای سیاره زمین فاجعه است

آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل با بیان اینکه جاری (جولای) امسال گرم‌ترین ماه ثبت شده است، گفت: تغییرات آب و هوایی وحشتناک بوده و این تازه آغاز راه است و این گرمای غیرقابل تحمل برای کل سیاره زمین یک فاجعه است.

عصر جوشش جهانی فرا رسیده است. هوا غیر قابل تنفس است. گرما غیر قابل تحمل است و سطح استفاده از سوخت‌های فسیلی و عدم اقدام اقلیمی غیرقابل قبول است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر