شناسه خبر: ۲۳۰۴
لینک کوتاه کپی شد

طب ژاپنی | تکنیک های طب ژاپنی

ماساژ شیاتسو در طب ژاپنی چیه و برای بدن چه فایده ای داره؟ + فیلم

شیاتسو یا فشار درمانی در طب ژاپنی زبانزد است. این روش درمانی چگونه است؟ با ما همراه باشید.

طب ژاپنی

پر بازدید

طب ژاپنی که در واقع نوعی طب سنتی به حساب می آید روش های گوناگونی برای درمان بیماری ها دارد که اکثر این روش های به کار گرفته شده در طب ژاپنی جواب مثبتی داشته و اکثر بیماری ها درمان شده اند. شیاتسو یا فشار درمانی یکی از روش های درمانی در طب ژاپنی است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این شیوه همراهمان باشید.

ویدیو آموزش شیاتسو در طب ژاپنی

شیاتسو چیست؟

طب سوزنی که یکی از شاخه های مهم طب سنتی چین است، پس از رواج در چین، در قرن ششم میلادی توسط راهبان بودایی به ژاپن برده شد. در قرن دوازدهم میلادی، امپراطور چین برای توسعه  هر چه بیشتر این روش در ژاپن، اساتیدی را به آنجا اعزام کرد تا این روش را به ژاپنی ها بیاموزند. بعدها ژاپنی ها با توجه به خلق و خو و فرهنگ خود، سوزن را از فرایند درمان حذف کرده و به جای آن از انگشت دست برای فشار وارد آوردن بر نقاط درمانی مورد استفاده در طب سوزنی بهره گرفتند.

انرژی حیاتی بدن که در زبان چینی به آن ” چی ” یا ” شی ” گفته می شود و در زبان ژاپنی ” کی ” ، از طریق زمین و آسمان وارد تن آدمی می شود و از مسیرهایی عبور می کند که به آن ها مریدین گفته می شود. در مجموع 12 مسیر اصلی و هشت مسیر فرعی در بدن انسان هم چون رودی جاری است که به هم می پیوندند و ادامه دهنده ی مسیر مریدین قبلی می شوند. بر روی این مریدین ها نقاطی است که محل تجمع انرژی بوده و به آن ها در زبان ژاپنی ” نقاط تسوبو” گفته می شود. این نقاط که در مجموع بالغ بر 837 نقطه می شود، نقاطی است که از طریق تحریک آن ها می توان اختلالات انرژی و به هم خوردن تعادل انرژی حیاتی بدن را برطرف نموده و ضمن بازگرداندن سلامتی بدن، از بروز بیماری های آتی جلوگیری به عمل آورد.

فواید شیاتسو

  • رفع تنش و استرس

  • بهبود اعصاب

  • کمک به تمرکز بیشتر و نگرش بهتر و ملایم‌تر

  • بهبود گردش خون

  • افزایش سطح کلی انرژی

  • افزایش انعطاف‌پذیری فرد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر