شناسه خبر: ۲۳۱
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهار شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ | ماندگاری هوای سرد در کشور تا جمعه

سازمان هواشناسی در خصوص ادامه بارشها تا دو سه روز آینده هشدارهایی صادر کرد.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوای کشور از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد که امروز در نواحی شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش برف و باران و کولاک هستیم. بر اساس آخرین گزارش سازمان هواشناسی از امروز ۲۱ دی ۱۴۰۱، شاهد ادامه سرما و یخبندان تا آخر هفته خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی:

فردا در نواحی شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش برف و باران و کولاک هستیم.

در تهران، سمنان، اصفهان و برخی نواحی مرکزی کشور رگبار پراکنده همراه با وزش باد و کاهش دما پیش بینی می شود.

ادامه بارش ها به صورت جسته و گریخته طی دو سه روز آینده/ آخر هفته ای آرام داریم!

برای امروز و فردا ادامه فعالیت موج بارشی را شاهد خواهیم بود که البته پس_مانده رطوبت آن است و چندان قابل توجه نیست ولی به صورت مقطعی و محلی می تواند در برخی نقاط منجر به بارش برف شود .

اما به طور کلی برای ۵ روز آینده بارش خاصی در منطقه پیش بینی نشده است و شرایط غالباً آرام و پایداری را در بیش از ۸۰ درصد نقاط منطقه خواهیم داشت و به جز مناطق مستعد و برخی نقاط ، بارش خاصی برای منطقه پیش بینی نشده است .

سامانه بارشی بعدی کی وارد منطقه می شود؟!

از اواسط هفته آینده ورود یک سامانه بارشی دیگر به کشور پیش بینی شده است که با توجه به فاصله زمانی باقی مانده ، نمی توان به صورت قطعی در مورد جزییات بارش های اظهار نظر کرد.

با توجه به الگوهای فعلی، موج بارشی بعدی، موجی فعال و پربرکت خواهد بود؛ اما باید دید که طی روز های آینده و با آپدیت های بعدی چه اتفاقی در الگوها افتاده و مسیر بارش ها چگونه خواهد بود!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر