شناسه خبر: ۲۳۲
لینک کوتاه کپی شد

ضروریات سفر در زمستان | آنچه برای سفر در زمستان لازم داریم

برای سفر در زمستان این وسایل را فراموش نکنید | لوازم ضروری سفرهای زمستانه

مسافرت در زمستان شرایط خاص خود را دارد. برای سفر در زمستان باید وسایل مخصوصی به همراه داشته باشیم.

سفر در زمستان

پر بازدید

وسایل ضروری سفر در زمستان، با توجه به اینکه آب و هوا در فصل زمستان خیلی سریع تغییر می کند باید متفاوت باشد چون در برخی از روزهای سرد زمستانی دما می تواند در عرض چند ساعت کاهش پیداکند. هنگام سفر در زمستان بهتر است آب و هوای مقصد سفر خود را بررسی کنید، به ویژه اگر با ماشین می خواهید به سفر بروید. برای برنامه ریزی رفتن به سفر در زمستان،  نیاز به یک لیست کامل بسته بندی با تمام موارد ضروری دارید تا شما یک سفر موفقیت آمیز و لذت بخش را تجربه کنید.

لیست وسایل ضروری برای سفر در زمستان و برف

1. لباس گرم و منعکس کننده

اولین قلمی که هنگام سفر زمستان باید به همراه داشته باشید، لباس گرم و منعکس کننده نور است. در ایام زمستان هوا سرد است و آفتاب نیز زود غروب می کند. سعی کنید از لباس هایی استفاده کنید که در تاریکی شب بدرخشند و نور را به خوبی منعکس می کنند. این باعث می شود که هنگام پیاده روی یا دوچرخه سواری به خوبی دیده شوید و لباس گرم خوبی نیز در اختیار داشته باشید.

اولین قلمی که هنگام سفر زمستان باید به همراه داشته باشید، لباس گرم و منعکس کننده نور است

2. دستکش زمستانی

دستکش های زمستانی نسبت به دستکش های معمولی گرم تر هستند و اگر می خواهید سرد شدن و یخ زدن انگشت خود را احساس نکنید از یک جفت دستکش زمستانی استفاده کنید. دستکش های زمستانی دارای یک لایه عایق رطوبت هستند که مانع از ورود رطوبت می شوند. در داخل این دستکش ها از دولایه عایق استفاده شده است که باعث می شود دست ها را گرم و خشک نگه دارد

3. باطری ذخیره

گوشی های هوشمند همانند ما انسان ها به سرمای هوا حساس هستند و باطری آنها ضعیف می شود. برای فرار از این مشکل همراه داشتن یک باطری ذخیره یکی از ضروریات سفر زمستان است. وجود گوشی هوشمند یا باطری می تواند در شرایط اضطراری جان یک فرد را نجات دهد.

همراه داشتن یک باطری ذخیره یکی از ضروریات سفر زمستان است

4. کرم مرطوب کننده برای لب و صورت

هوای سرد و خشک باعث خشک شدن صورت و درنهایت ترک برداشتن آن می شود، اما با استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده می توانید به راحتی از این مشکل و زخم آزاردهنده آن فرار کنید.

5. بسته رانندگی در زمستان

این بسته ها به صورت یک کیف کوچک هستند که برای رانندگی در زمستان ایده آل هستند و اگر در یکی از شب های زمستان گیر بیافتید، می تواند جان شما را نجات دهد. این بسته حاوی 66 قطعه مختلف مانند بیل تاشو، پتو، منو و غیره است که حتی در طوفان نیز کاربرد دارد.

این بسته ها به صورت یک کیف کوچک هستند که برای رانندگی در زمستان ایده آل هستند

6. گرم کن پا

پا یکی از نقاط ضعف بدن در فصل زمستان است و اگر تجهیزات لازم برای گرم کردن آن نداشته باشید، به سرعت یخ می زند. گرم کن پا یکی از گزینه های فرار از یخ زدن پا است که می توانید داخل کفش بیاندازید و به مدت 9 ساعت از گرمای آن لذت ببرید. این گزینه برای اسکی و کوهنوردی عالی است.

7. شال گردن

یک روسری یا شال گردن بزرگ می تواند در طول سفر زمستانی بسیار مفید باشد. برخی از شال گردن ها نه تنها نقش گرم کنندگی خود را ایفا می کنند، بلکه دارای جیب نیز هستند و می توانید برای گرم کردن دست ها از آنها استفاده کنید.

یک روسری یا شال گردن بزرگ می تواند در طول سفر زمستانی بسیار مفید باشد

8. بسته غذایی اضافی

زمانی که در سفر زمستانی خود از یک دوز اضافی از ویتامین c بهره می برید، بدین معنی است که یک شانس بیشتر برای مقابله با سرما به خودتان می دهید. امروزه بسته های غذایی متنوعی در بازار ارائه می شوند که می توانید برای سفرهای زمستانی خود به همراه داشته باشید.

نکات طلایی جهت مسافرت در زمستان

به میزان کافی آب بنوشید

نوشیدن آب کافی، فقط مختص به فصل تابستان و سفر به مناطق گرم نمی شود. اگر چه اقلیم های سرد به اندازه اقلیم های گرم به کم آب شدن بدن نمی انجامد، اما همین بی توجهی در نوشیدن آب کافی ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازد، بویژه اگر شما در طول سفر زمستانی تان به فعالیت های شدیدی چون اسکی و اسنوبورد بپردازید، خیلی زودتر آب بدنتان را از دست می دهید.

در طول سفر از بیماری ها در امان بمانید

تا حد ممکن از سلامتی خود محافظت کنید.در ماههای فصل زمستان آنفولانزا در اوج شیوع خود قرار دارد پس برای مواجهه با بیماری در هر زمانی از سفر آماده باشید.یک بسته دارویی برای اعضاء خانواده آماده کنید و ویتامین ها و مکمل هایی که برای حفظ ایمنی بدن مفید است را در آن بگنجانید.

شما هرگز نمی دانید در فرودگاه ها، هتل ها، رستوران ها و مکان های توریستی در معرض چه نوع بیماری هایی قرار دارید،بنابراین بهتر است از قبل خودتان را آماده کنید.داشتن یک کیف کوچک لوازم دارویی و کمک های اولیه یکی از مهمترین ملزومات سفر است که امیدواریم هیچ وقت به آن احتیاج پیدا نکنید.

به امنیت در سفر اهمیت بدهید

قطعا هیچ چیز به اندازه سفر دست جمعی با خانواده برای انسان لذت بخش نیست.بسیاری از خاطرات ما در هنگام سفر و در جمع هایی که قرار می گیریم شکل میگیرد.پس برای اینکه بهترین خاطرات را برای خود و خانواده و دوستانمان رقم بزنیم،باید در مورد امنیت سفر دقت زیادی داشته باشیم.امنیت همه اعضاء خانواده در سفر باعث میشود که خاطرات خوشی داشته باشیم و درعین حال مطمئن شویم که این خاطرات در سفرهای دیگر تکرار خواهد شد.تجهیزات مهم این فصل مثل زنجیر چرخ وسیله نقلیه خود را چک کنید و برای موارد ضروری لباس گرم و آذوقه های خشک بردارید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر