شناسه خبر: ۲۳۴۹
لینک کوتاه کپی شد

کاشت گیاه | کاشت گیاه در مرداد ماه

تابستان؛ بهترین زمان برای کاشت گیاه | در مرداد کدام بذر را بکاریم؟

گیاهان و سبزیجات برای کاشت زمان مناسب خودشون رو دارند تو این خبر درباره مرداد ماه و کاشت گیاه در این ماه براتون گفتیم.

کاشت گیاه

پر بازدید

کاشت گیاه در تابستان به دلیل وجود نور زیاد و گرمای خورشید بهترین بازده ای را خواهد داشت. کاشت گیاه با توجه به نوع آن باید در زمان مختص به خود صورت بگیرد تا محصولی که به شما تحویل داده می شود سالم باشد و در طی پروسه کاشت خراب نشود. این خبر درباره سبزیجات مرداد ماه و شرایط کاشت گیاه در این ماه به شما گفته است.

بذر لوبیا

لوبیا از سبزیجاتی است که در غذاها کاربرد زیادی دارد و یکی از سبزیجات محبوب می‌باشد. لوبیا رشد آسانی دارد و معمولا 40 تا 60 روز بعد از کاشت قابل برداشت است. برای اینکه لوبیا فضای کمتری در باغ اشغال کند بهتر است برای آن داربست تهیه کنید یا آن را به طناب ببندید تا به صورت عمودی رشد کند.

بذر خیار

خیار یکی از محصولات گیاهی مهمی است که در فصل تابستان بسیار محبوب است. بذر خیار را در مردادماه می توانید در نزدیکی یک ساقهٔ پرورش دهید و با داشتن چند ساقه برای کاشت در اوایل شهریور ماه آماده شود.

بذر گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یکی از محصولات محبوب در صنعت غذایی است، و برای کاشت در فضای باز مناسب است. بذر گوجه فرنگی در مردادماه نیز قابل کاشت است و در شهریور ماه آمادهٔ برداشت می شود.

بذر ریحان

ریحان یکی از گیاهان دارویی پرطرفدار است که در صنایع غذایی و داروسازی استفاده می شود. بذر ریحان را در مردادماه می توانید کاشت کنید تا در پاییز محصول مورد نظر خود را به دست آورید.

بذر آویشن

آویشن یکی از گیاهان دارویی پرکاربرد است که در درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. بذر آویشن نیز در مردادماه کاشته می شود تا در پاییز محصول مورد نظر خود را به دست آورید.

 

کاشت گیاه

 بذر فلفل دلمه‌ای

«فلفل دلمه‌ای» هم جزو سبزیجات تابستانی است که برای رشد هوای گرم را دوست دارد تا برسد. هر چند این سبزی می‌تواند در گلدان و مقابل آفتاب هم رشد کند اما باید مراقب باشید که تابش آفتاب خیلی شدید نباشد، چون ممکن است دچار آفتاب سوختگی شود و روی آن لکه‌های قهوه‌ای بزند. بنابراین از گیاه فلفل در گرم‌ترین روزهای تابستان با کمک سایه‌بان پارچه‌ای محافظت کنید یا اگر در گلدان هستند، آنها را به مکان سایه‌دار منتقل کنید.

فلفل‌ها را قبل از اینکه حشرات، به ویژه مگس میوه، به آنها حمله کند، برداشت کنید. برای محافظت از بوته‌های فلفل در برابر حمله مگس‌های میوه، از آفت‌کش‌ها برای کشتن نرها قبل از تولید‌مثل استفاده کنید. همچنین این گیاه در معرض آلوده شدن به کپک پودری و پژمردگی خالدار است که باید مراقبت‌های لازم را روی آن‌ها داشته باشید.

کدو تنبل

«کدو تنبل» جزو میوه‌های پاییزی است ولی برای این که بتوانید از محصول آن استفاده کنید، باید تابستان دست به کار شوید. این میوه برای رشد، نیاز به فضای زیادی دارد و گلدان برای آن مناسب نیست. کدو تنبل به سرعت رشد می‌کند و در حین رشد، باید روی خاک آن با لایه‌ای از مالچ پوشانده و محافظت شود. بیماری‌های قارچی مثل سفیدک پودری و زنگ می‌توانند تیم میوه را مسموم کنند و از بین ببرند. این مشکلات را با گوگرد ترشونده (یک قارچ کش و میکروب کش گیاهی) می‌توانید خیلی زود کنترل کنید.

کدو تنبل‌ را باید زمانی برداشت کنید که برگ‌های آن از بین رفته و قهوه‌ای شده‌اند. ‌آنها را با حداقل چند اینچ ساقه باقی مانده روی کدو، جدا کنید تا از ورود هوا و آب به داخل کدو و پوسیدگی داخل آن جلوگیری کنید. این کار باعث افزایش ماندگاری کدو تنبل بدون از دست دادن مواد مغذی آن می‌شود. در این صورت کدو می‌تواند ماه‌ها در قفسه‌های خنک، خشک و تاریک بدون آسیب و خرابی باقی بماند.

اسفناج

اگر برای کاشت میوه و سبزی در تابستان دنبال گزینه مناسب می‌گردید، اسفناج هم جزو سبزیجات تابستانی است که عملکرد بسیار خوبی در گرما از خود نشان می‌دهد. اگر خاک را به خوبی زهکشی کنید و مواد مغذی آن را تقویت کنید، حتما محصول منحصر به فردی را برداشت خواهید کرد. پرورش اسفناج در تابستان اصلا کار سختی نیست و می‌توانید حتی آن را در خانه هم انجام بدهید. کافی است گرما و نور کافی به آن بتابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر