شناسه خبر: ۲۳۵
لینک کوتاه کپی شد

دلایل پنهان تاثیر نداشتن رژیم لاغری

8 دلیل که حتی با رژیم هم لاغری به سراغت نمیاد | رازهای پنهان لاغری

اگه همه راه های لاغری را امتحان کردید و باز هم تاثیری نداشته حتما این مقاله را بخوانید.شاید لاغر نشدن شما دلیل دیگری داشته باشد.

لاغری

پر بازدید

لاغری و تناسب اندام برای همه مهم است و برای خانم ها بیشتر. روش های زیادی برای لاغری وجود دارد که حتما آن ها را تست کرده اید. ناامید نباشید اگر هیچ کدام از روش های لاغری جواب نداده است. لاغری رازهای پنهانی دارد که ادامه مقاله توضیح داده ایم.

کمبود خواب

هنگامی که بدن به اندازه 7 الی 9 ساعت در شبانه روز خواب نداشته باشد، احساس خستگی می کند و نمی تواند عملکرد طبیعی خودش را به انجام برساند و در نتیجه شروع به ذخیره چربی می کند. مطالعات نشان می دهد خانم هایی که فقط 5 ساعت در شب می خوابند ؛ 32 درصد احتمال بیشتری برای چاقی نسبت به افرادی دارند که 7 ساعت یا بیشتر در شبانه روز می خوابند. بدن ما زمانی که استراحت می کنیم، عملکرد بهتر و طبیعی تری دارد. خسته بودن باعث استرس می شود و در نتیجه باعث می شود که کالری بیشتری استفاده کنیم که عاملی برای اضافه وزن خواهد بود.

استفاده از شیرین کننده های مصنوعی

دفعه بعدی که خواستید نوشابه بدون کالری استفاده کنید، دوباره با خودتان فکر کنید. شاید به نظر برسد که این نوشابه ها کالری ندارند و باعث اضافه وزن نمی شوند اما آن ها هیچ خاصیتی به بدن نمی رسانند و بر خلاف چیزی که شما تصور می کنید، عامل اضافه وزن هستند. همچنین شیرین کننده های مصنوعی نیر در هر نوعشان، چاقی را ایجاد می کنند.

استرس

بسیاری از ما در طول روز به دلیل استرس پرخوری می کنیم . شاید یک مشکل کوتاه مدت باشد اما باعث می شود که در این دوره کوتاه، وزن اضافه کنیم. پس بهتر است اول از همه به دنبال مدیریت استرس خود باشید.

استفاده از برخی داروها

بعضی از دارو ها عوارض جانبی از جمله چاقی دارند. دارو های ضد افسردگی سرعت متابولیک را کاهش می دهند، باعث ایجاد تغییرات هورمونی در بدن می شوند و گرسنگی را زیاد می کنند. به عنوان مثال دارو های میگرن، استروئید ها، قرص های ضد بارداری و دارو های مربوط به هورمون درمانی، عامل اضافه وزن هستند. پس بهتر است به جای تغییر رژیم ، در مصرف دارو هم با پزشک خود مشورت کرده و تجدید نظر داشته باشید.

سبک زندگی و محیط

عوامل زیادی هستند که می توانید آن ها را تحت کنترل بگیرید. تحقیقات نشان می دهد خانم هایی که به بچه شیر می دهند، در معرض چاقی هستند زیرا سبک زندگی آن ها متفاوت است. همچنین زمان خواب، نوع رژیم غذایی و محیط زندگی همگی در چاقی و لاغری موثر هستند.

زیاد شدن وعده غذایی

مطالعات نشان می دهد که بسیاری از ما نمی دانیم چگونه سایز وعده غذایی خود را کوچک کنیم. به عنوان مثال آرام غذا خوردن، استفاده از بشقاب های کوچک تر باعث می شود که ما زودتر سیر شویم و کمتر غذا بخوریم. پس حتما این اصول را رعایت کنید .

مواد غذایی با چربی کم

متخصصان تغذیه برای این عقیده هستند که مواد غذایی با چربی کم ، شکر بالایی دارند. غذایی که قند بالایی داشته باشد، کالری زیادی هم دارد و در نتیجه باعث اضافه وزن می شود. پس به کالری غذا ها دقت کنید.

تماشای زیاد تلویزیون

تلویزیون دلیل اصلی سبک زندگی بی تحرک است. پس علاوه بر اینکه به وعده های غذایی خود دقت می کنید، باید به تحرک و میزان زمانی که پای تلویزیون سپری می کنید هم دقت داشته باشید. حتماً هر یک ساعت یک بار به مدت یک ربع از جای خود بلند شده و تمرینات کششی و پیاده روی انجام دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر