شناسه خبر: ۲۳۸۰
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی جمعه 13 مرداد 1402 | کاهش محسوس دما و وقوع بارندگی!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، ️از اواسط هفته آینده شاهد ریزش هوای بسیار خنکی به کشور خواهیم بود که کاهش محسوس دما را در بسیاری از نقاط کشور به همراه خواهد داشت.

هواشناسی

پر بازدید

ترین تاپ:

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی هفته آینده هفته تغییرات اساسی دمایی می باشد و انتظار وقوع کاهش محسوس دما از اواسط هفته را در بسیاری از نقاط کشور علی الخصوص نواحی نیمه غربی و شمالی کشور خواهیم داشت .. طبق اعلام سازمان هواشناسی میزان کاهش دمای این توده هوای خنک بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است که شرایط دمایی منطقه را به کلی تغییر داده و شاهد هوایی خنک در کشور خواهیم بود.

 برای روزهای اواسط تا اواخر هفته شاهد خنک تر شدن هوا خواهیم بود و همچنین با وقوع بارندگی در بسیاری از نقاط نیمه غربی و شمالی کشور همراه خواهیم بود که شرایط جوی را کاملاً دگرگون خواهد کرد .

  • استان‌های نیمه غربی، مرکزی، نیمه شرقی و همچنین نیمه شمالی کشور کاملاً تحت تاثیر این کاهش دما قرار گرفته و شاهد هوای بسیار خنک خواهند بود.
  • با وقوع این کاهش دما، گرمای شبانه در بسیاری از نقاط به اتمام رسیده و شاهد روند تدریجی خنک‌تر شدن ساعات شب در بسیاری از نقاط کشور خواهیم بود.

 همانطور که گفته شد برای هفته آینده شاهد شرایط دمایی و بارشی کاملاً متفاوتی با این هفته خواهیم بود و انتظار وقوع بارندگی و همچنین کاهش محسوس دما را داریم .

 برای اواسط هفته آینده به بعد شاهد کاهش محسوس دمای هوا خواهیم بود و همگام با این کاهش دما ، انتظار وقوع بارش های رگباری را در بسیاری از نقاط استان ها نیمه غربی و شمالی کشور را داریم که شرایطی شبه پاییزی را برای ساعات کوتاهی در برخی مناطق به همراه خواهد داشت .

بارش ها غالباً به شکل رگباری بوده و با توجه به اینکه بارش های رگباری احتمال سیلاب دارند ، احتمال وقوع آن و همچنین آبگرفتگی معابر عمومی در شهرهای نیمه غربی وجود دارد که بتدریج طی روزهای آینده جزییات آن نیز مشخص خواهد شد.

اهیت بارش ها به شکل رگبارهای محلی خواهد بود که طی امروز به بررسی روز به روز وضعیت بارشی پیش بینی شده خواهیم پرداخت .

علی رغم اینکه ابتدا بعید به نظر می رسید اما رفته رفته این بارش ها در الگوها تثبیت شده و حالا باید منتظر این بارش ها در بسیاری از نقاط نیمه غربی و شمالی کشور باشیم .

هشدار جدی به کسانی که به شمال سفر کردند

هواشناسی مازندران:

از روز جمعه تا عصر یکشنبه هفته آینده سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۱۲ متر بر ثانیه و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۱۵ متر بر ثانیه برسد که این امر باعث شکل گیری امواج در مناطق نزدیک می‌شود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر