شناسه خبر: ۲۴۶۷
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی شنبه 21 مرداد 1402 | ️هشدار برای برخی استان‌های کشور

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز شنبه با پیش بینی رگبار باران و وزش باد و گردوخاک، برای ۳ استان هشدار نارنجی و برای ۴ استان هشدار زرد صادر کرده است.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی امروز برای خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب شرق خراسان رضوی با توجه به پیش بینی وزش باد شدید و گردوغبار، هشدار نارنجی صادر کرده است. طبق اعلام سازمان هواشناسی برای جنوب خراسان رضوی و شرق کرمان نیز هشدار زرد صادر شده است.

 

بر اساس این پیش بینی، در این مناطق احتمال خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلو‌های تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاع و شکستن نهال‌ها و درختان کهن‌سال وجود دارد.

اجتناب از حضور در فضای باز، ترددنکردن جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی و پارک نکردن خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال از توصیه‌های سازمان هواشناسی به هموطنان در این استان هاست.

برای شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان نیز با پیش بینی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت هشدار زرد صادر شده است.

سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفر‌های بین شهری، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و اختلال در پرواز‌ها از مخاطرات این پدیده جوی است.

سازمان هواشناسی به هموطنان در این مناطق توصیه کرده است از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری و در سفر‌های بین شهری احتیاط نمایند.

جوی آرام در اغلب نقاط کشور طی پنج روز آینده

امروز در بخش هایی از هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و در پنج روز آینده در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف انتظار می رود.

 از امروز تا چهارشنبه در نواحی شمال شرق شرق جنوب شرق و بخشهایی از مرکز کشور در برخی ساعات روز افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود.

 همچنین طی این مدت در شرق کشور در مناطقی از شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل نوار شرقی خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی وزش باد شدید همراه با گردوخاک گاهی توفان شن موجب کاهش کیفیت و کاهش دید افقی خواهد شد.

طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر