شناسه خبر: ۲۴۸۸
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی دوشنبه 23 مرداد 1402 | ️گرما بطور موقت برروی کشور تضعیف میشود

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، کاهش دما ادامه خواهد داشت و روزهای آینده خصوصا روزهای میانی و پایانی هفته اوج کاهش دمای هوا خواهد بود و در 20 استان کاهش دما چشمگیر خواهد بود

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی روزهای سه شنبه و چهارشنبه اوج کاهش دما بوده و شاهد هوایی بسیار خنک در بخش گسترده ای از نیمه شرقی و مرکز کشور خواهیم بود.. طبق اعلام سازمان هواشناسی اما از روز پنجشنبه با تغییر شرایط دمایی همراه خواهیم بود و با افزایش محسوس دمای هوا ، هوا مجدداً در این مناطق رو به گرمتر شدن خواهد رفت.

البته باتوجه به اتمام دوره پیک گرما ، شدت گرما به میزان روزهای بسیار گرم تابستان نخواهد بود و شرایط دمایی علی الخصوص در ساعات شب بهتر خواهد بود.

 

هشدار دریایی سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور!

هشدار وزش شدید باد در نوار شرقی | گردوخاک و خسارات در پیش است !!!

همانطور که گفتیم، برای سه روز آینده شاهد وزش شدید باد در استان های نوار شرقی کشور خواهیم بود که این بار شدیدتر و قابل توجه تر از دفعات قبل خواهد بود !

 این شرایط علی الخصوص در شرق خراسان جنوبی ، شرق خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان قابل توجه تر از سایر نقاط بوده و سرعت باد بین ۵۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است که احتمال وقوع خسارت را نیز به شدت افزایش می‌دهد !

 همچنین سایر مناطق این استان ها نیز برای روزهای آینده با وزش شدید باد همراه خواهند بود که منجر به خیزش گسترده گردوخاک در این مناطق شده و کیفیت هوای این استان ها را به شدت کاهش خواهد داد .

گزارش وضع هوای کشور

جوی آرام و پایدار در غالب نقاط کشور.

هوای تهران در چند روز آینده

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از دیروز تا سه شنبه (۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه) روند کاهش تدریجی دما و طی روزهای پایانی هفته افزایش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

 به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای پیش‌بینی عددی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف تا کمی ابری با وزش باد و در ساعات بعد از ظهر و شب همراه با افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود.طی دو روز آینده در بعضی نواحی غربی، جنوبی و ارتفاعات استان گاهی وزش باد نسبتا شدید با احتمال وزش باد شدید موقت و در ساعات عصر در ارتفاعات افزایش ابر مورد انتظار است همچنین خیزش موقت گرد و خاک و کاهش نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

از دیروز تا سه شنبه (۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه) روند کاهش تدریجی دما و طی روزهای پایانی هفته افزایش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز (۲۳ مرداد ماه) صاف تا کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه ( ۲۴ مردادماه) صاف تا کمی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

 نگاهی به وضعیت بارشی کشور تا اوایل شهریور

 برای ۱۵ روز آینده در دو ناحیه از کشور انتظار بارش داریم . آن دو ناحیه کدام هستند ؟

  • نوار شمالی
  • جنوب

 برای نوار شمالی کشور طی این مدت انتظار وقوع بارش های خوبی داریم، علی الخصوص از اوایل شهریور ماه شاهد آغاز بارش های بسیار خوبی در گیلان ، مازندران و گلستان خواهیم بود که وقوع این بارش ها ، استان های همجوار شرقی و غربی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 اما در جنوب کشور بارش ها پراکنده و محلی خواهند بود و در برخی روزها با توجه به مهیا بودن شرایط ، احتمال افزایش ابر و وقوع رگبارهای محلی و گذرا وجود خواهد داشت .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر