شناسه خبر: ۲۴۹۵
لینک کوتاه کپی شد

تکنیک ژاپنی | تکنیک ژاپنی برای درست زندگی کردن

این 5 تکنیک ژاپنی شما رو از بختک زندگی رها می کنند! + معرفی تکنیک ها

معرفی چند تکنیک ژاپنی که برای سالم زندگی کردن مفید هستند. برای اینکه درباره تکنیک ها بیشتر بدونید با ما همراه باشید.

تکنیک ژاپنی

پر بازدید

این خبر درباره چند نوع تکنیک ژاپنی برای مبارزه با زندگی و پیروز شدن به اون بهتون معرفی میکنه. اگر خسته اید؛ تنبل هستین یا نمی تونید تمرکز کنید بهترین راه برای غلبه به این شرایط استفاده از این چند تکنیک ژاپنی هست. پس بیاین با این چند نوع تکنیک ژاپنی آشنا بشین تا همیشه موفق باشین.

 وابی سابی؛ یافتن زیبایی در کاستی و نقصان

وابی سابی و لذت بردن از چیزهای کوچک مثل مراسم چای! نیاز به کمال را کنار بگذارید و مفهوم وابی سابی را بپذیرید. به‌جای تأکید بر جزئیات، بر آنچه واقعا مهم‌ است تمرکز کنید. از سادگی استقبال کنید، قدر کاستی‌ها را بدانید و از کمال‌جویی بی‌پایان دست بکشید.

بر اساس فلسفه وابی سابی که یکی از مهم‌ترین اصول ژاپنی‌ها برای زندگی است، با لذت‌بردن از کاستی‌ها خود را از محدودیت‌های کمال‌گرایی رها می‌سازید و به‌سمت اهداف خود حرکت می‌کنید.

کلیپ خودشناسی از نگاه مجتبی شکوری

کاکه ایبو؛ پس‌انداز به‌روش ژاپنی‌ها

استرس مالی ممکن است انگیزه شما را از بین ببرد و مانع پیشرفت‌تان شود. با روش کاکه ایبو مدیریت امور مالی خود را در دست می‌گیرید. طبق این اصل، برای خود یک برنامه بودجه تنظیم می‌کنید و متعهد می‌شوید که به آن پایبند بمانید. با سازمان‌دهی امور مالی استرس شما کمتر می‌شود و برای تنبلی هیچ بهانه‌ای نخواهید داشت.

ایکیگای؛ جست‌وجوی هدف زندگی

پیداکردن ایکیگای به‌معنای شناسایی هدف خود در زندگی است. هکتور گارسیا یکی از نویسندگان کتاب «ایکیگای: راز ژاپنی‌ها برای زندگی طولانی و شاد» می‌گوید: «هیچ کلمه‌ای مانند ایکیگای در هیچ جای دنیا وجود ندارد.»

کتاب گارسیا و فرانسس میرالس که راز زندگی شاد و فعالانه با بدن و ذهنی سالم را شرح می‌دهد، تاکنون به ۶۳ زبان زنده دنیا از جمله فارسی ترجمه شده است. نویسندگان این کتاب برای نگارش آن سراغ اهالی روستای اوگیمی در استان اوکیناوای ژاپن رفتند و با بیش از ۱۰۰ سالمند ساکن این روستا مصاحبه کردند. یکی از ویژگی‌های بارز این روستاییان کهن‌سال این بود که هرکدام برای خود یک ایکیگای داشتند. وقتی از آنها می‌پرسند که ایکیگای شما چیست، هرکدام شغل یا هنری خاص مثل باغبانی را نام می‌برند. در واقع همه آنها می‌دانند که منبع اشتیاقشان برای ادامه زندگی چیست و هر روز، خود را با آن مشغول می‌کنن

 

تکنیک ژاپنی

تکنیک پومودورو؛ افزایش تمرکز و بهره‌وری

آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که به‌سادگی حواسشان پرت می‌شود یا مستعد فرسودگی شغلی هستند؟ در این صورت، ممکن است تکنیک پومودورو همه‌چیز را تغییر دهد. بر اساس این تکنیک، برای انجام هر کاری باید ۲۵ دقیقه با تمرکز کامل فعالیت کنید و پس از آن یک وقفه استراحت ۵ دقیقه‌ای به خود بدهید. این چرخه را آن‌قدر تکرار کنید تا کار مدنظر با تمرکز و انرژی بیشتری انجام شود.

نکته مهم در تکنیک پومودورو این است که سرگرمی شما در زمان استراحت باید با کار اصلی کاملا در تضاد باشد. مثلا اگر با رایانه کار می‌کنید، باید در وقت استراحت از میز کار دور شوید و ورزش یا فعالیتی بدنی انجام بدهید.

به‌کمک این تکنیک می‌توانید زمان کار و استراحت را به بهترین شکل تنظیم کنید. علاوه بر این، تمرکز شما برای انجام‌دادن کارهای مهم بیشتر می‌شود و به روتینی مشخص عادت می‌کنید. برای مقابله با تنبلی هم چه راهی بهتر از ایجاد روتینی روزانه؟

ماساژ شیاتسو در طب ژاپنی 

هارا هاچی بو؛ آگاهانه غذاخوردن

هارا هاچی بو اصطلاحی ژاپنی به این معناست که آن‌قدری غذا بخورید که ۸۰درصد سیر شوید. این عادت غذایی از شهر اوکیناوای ژاپن می‌آید. مردم این شهر از این توصیه قدیمی برای کنترل عادات غذایی خود بهره می‌برند. جالب اینجاست که مردم این شهر کمتر از مردم سایر شهرهای ژاپن دچار بیماری قلبی، سرطان و سکته مغزی می‌شوند و بیشترین میزان امید به زندگی را دارند.

حفظ انرژی هم راهی مؤثر برای غلبه بر تنبلی است. اصل هارا هاچی بو شما را تشویق می‌کند که تا وقتی کاملا سیر نشده‌اید از غذاخوردن دست بکشید. بنابراین با پرهیز از پرخوری‌، بعد از غذا دچار رخوت نمی‌شوید و برای انجام‌دادن کارهای خود انرژی بیشتری دارید.

 پارادوکس انتخاب؛ روشی برای ساده کردن انتخاب‌ها

تکنیک موفقیت پارادوکس بیان می‌کند «به میزان افزایش گزینه‌هایمان، تمایل کمتری به انتخاب خواهیم داشت.» پس باید کاری کنیم که تعداد گزینه‌های انتخابی‌مان کاهش پیدا کند تا به این ترتیب، فرآیند انتخاب کردن به کاری ساده‌تر تبدیل شود. بهترین راه این است که برای گزینه‌های انتخابی‌مان چند فیلتر در نظر بگیریم و گزینه‌های مورد نظرمان را از آن‌ها عبور دهیم

فیلتر های این تکنیک: علاقه اشتن؛ بازه سوددهی و ارزش و قیمت هستند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر