شناسه خبر: ۲۵۰۸
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه 25 مرداد 1402 | بارش های پراکنده از جمعه

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، بیشتر مناطق کشور در روز پنجشنبه جوی پایدار را تجربه خواهند کرد.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد در روز جمعه شهروندان در شمال آذربایجان شرقی و آ‌ذربایجان غربی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران را تجربه خواهند کرد.. طبق اعلام سازمان هواشناسی رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: تا امروز مناطق شرقی کشور مانند شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان رضوی، شرق کرمان و نوار شرقی خراسان جنوبی وزش باد و پدیده گرد و غبار را خواهند داشت و شهروندان در شمال غرب کشور از روز جمعه بارش‌های پراکنده را تجربه خواهند کرد.

 صادق ضیاییان در پاسخ به این پرسش که شرایط جوی مناطق مختلف کشور در روز‌های پایانی هفته چگونه خواهد بود؟ توضیح داد: براساس اطلاعات نقشه‌های هواشناسی می‌توان گفت بیشتر مناطق کشور تا روز پنجشنبه جوی پایدار را تجربه خواهند کرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی این مناطق در روز پنجشنبه نیز افزود: روز پنجشنبه نیز کماکان شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان رضوی و شرق خراسان جنوبی درگیر وزش باد هستند و پدیده گرد و غبار خواهند بود.

ضیاییان دربار‌ها شرایط جوی کشور در روز جمعه نیز گفت: در روز جمعه شهروندان در شمال آذربایجان شرقی و آ‌ذربایجان غربی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران را تجربه خواهند کرد.

وی ادامه داد: در روز شنبه نیز پیش‌بینی می‌شود که مناطق شمال غرب کشور بارش‌هایی به صورت نقطه‌ای و پراکنده داشته باشند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره تغییر دمای هوا در روز‌های پیش‌رو نیز بیان کرد: دمای هوا تغییر زیادی نخواهد داشت. اما روند کاهش نسبی دما که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم امروز نیز ادامه خواهد داشت. اما در روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه اندکی افزایش دمای هوا اتفاق خواهد افتاد.

احتمال طوفان گردو خاک در ۴ استان

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و احتمال طوفان گرد و خاک در چهار استان و افزایش ارتفاع موج تا ۱٫۵ متر در جنوب کشور خبر داد.

وزش بادهای ۱۲۰ روزه در نوار شرقی کشورمان همچنان ادامه دارد. برای  استان های خراسان شمالی و خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، خیزش گردو خاک را به همراه دارد.

افزایش دمای تهران تا اواسط هفته آینده

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از پنجشنبه تا اواسط هفته آینده روند تدریجی افزایش دما در سطح استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر