شناسه خبر: ۲۵۲۲
لینک کوتاه کپی شد

پوست گردو | سیاه شدن دست با پوست گردو

دستت با پوست گردو سیاه شده؟ اینطوری تمیزش کن + 7 روش پاک کردن

این روزها که فصل گردوئه اگر گردو تمیز کردین و دستتون به خاطرش سیاه شده با این روش هایی که بهتون میگیم دستتون رو از سیاهی پوست گردو پاک کنید.

پوست گردو

پر بازدید

اگر شما هم از اون افرادی هستین که این روزها با گردوی تازه و پوست گردو سروکار دارین حتما این خبر رو بخونین! خاصیت پوست گردو طوریه که اگر بهش دست بزنین ممکنه دستاتون سیاه بشه و خب چه مدلی از شر این سیاهی راحت بشیم؟ چون طبیعتا با شست و شوی دست و مایع ممکن نیست! تو این خبر ترین تاپ بهتون یاد داده که دستتون رو با چند روش از سیاهی پوست گردو پاک کنین.

از آبلیمو استفاده کنید

آبلیمو را روی دستان خود ریخته سپس ۲ قاشق غذاخوری نمک را روی دستانتان بپاشید سپس دستانتان را به یکدیگر بمالید تا لکه ها کاملا از بین بروند

استفاده از برگ درختان گردو

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای پاک کردن لکه‌های قهوه‌ای رنگ ناشی از برخورد پوست گردو با دست شما، استفاده از برگ خود درختان گردو است. برای این کار برگ درخت گردو را بر روی لکه‌های قهوه‌ای و تیره دست خود مالش دهید و سپس آن‌ها را به کمک مواد شوینده شست و شو دهید تا رنگ دستتان به حالت طبیعی خود باز گردد. توجه داشته باشید برای این که از این کار نتیجه بگیرید، لازم است که چندین بار این عمل را تکرار کنید.

دهه اول مهر ماه آخرین فرصت کاشت زعفران

استفاده از سرکه

سرکه یکی دیگر از ترکیبات شگفت انگیز برای از بین بردن لکه‌های عمیق پوست گردو است. برای این که رنگ ناشی از تماس پوست دست با پوست گردو کاهش پیدا کند، نصف فنجان سرکه را با نصف فنجان آب مخلوط کنید و سپس دست‌های خود را به کمک آن‌ها شست و شو دهید تا لکه‌ها کم کم ناپدید شوند.

 

پوست گردو

 

پاک کردن لکه گردو با جوش شیرین و آب

برای پاک کردن لکه پوست گردو از دست، کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود. یک مسواک تمیز را به این خمیر آغشته کنید و سپس آن را با حرکات دایره‌ای روی پوست خود بمالید.

استفاده از سنگ پا یا سوهان

 برای این کار باید از سنگ پا یا سوهانی استفاده کنید که حالت سایندگی آن بسیار کم باشد تا پوست دستتان آسیب نبیند. برای شروع باید سنگ پا را خیس کنید. سپس آن را به صورت دورانی روی لکه بمالید تا از بین برود. پس از اتمام کار می‌توانید دستانتان را با آب گرم و صابون بشویید.

روش های تمیزکردن لکه روی لباس

ترکیب مایع ظرفشویی و جوش شیرین

۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک چهارم قاشق مایع ظرفشویی ترکیب کنید، سپس با استفاده از یک فرچه نرم روی لکه‌های سیاه بکشید. بعد از گذشت ۵ دقیقه دستان خود را با آب و صابون بشوئید. این روش بر لکه‌های عمیق و سیاه رنگ روی دست موثر است.

پاک کردن لکه گردو با خمیر دندان

اگر از لیمو برای پاک کردن لکه گردو استفاده کردید و به نتیجه دلخواه نرسیدید، می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید. خمیر دندانی که حاوی جوش شیرین باشد، احتمالا نتیجه بهتری می‌تواند داشته باشد. اگر می‌خواهید از این روش برای پاک کردن لکه پوست گردو استفاده کنید، باید مقداری خمیر دندان را روی دست‌های خود بریزید و سپس با استفاده از یک مسواک، خمیر را با حرکات دایره‌ای روی دست پخش کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر