شناسه خبر: ۲۵۵
لینک کوتاه کپی شد

نکات آرایش مخصوص خانم های سن بالا | ترفندهای آرایشی برای پوشاندن پیری چهره

نکات آرایشی برای پوشاندن چین و چروک های صورت | چجوری آرایش کنم جوون تر به نظر بیام؟

اگر پا به سن گذاشته اید و دوست ندارید سنتان معلوم شود با نکات آرایشی این مقاله همراه باشید تا بهترین ترفندها را به شما یاد دهیم

نکات آرایشی برای پوشاندن چین و چروک های صورت | چجوری آرایش کنم جوون تر به نظر بیام؟

حتما تا به حال خانم های زیادی را در سنین بالا مشاهده کرده اید که ظاهر جوانی دارند و شاید باورتان نشود که این افراد پا به سن گذاشته اند و یا از شنیدن سنشان تعجب کنید. این خانم ها نکات آرایشی مناسب سن خود را می دانند و از این نکات آرایشی برای جوان به نظر رسیدن استفاده می کنند. در این قسمت از ترین تاپ قصد داریم تمام نکات آرایشی که برای خانم های سن بالا مناسب است را معرفی کنیم که باعث می شود چهره جوان تر و شاداب تری داشته باشند.

نکات آرایشی برای پوشاندن پیری چهره

 

از پرایمر استفاده کنید

پرایمر سطح پوست را صاف و یکدست می کند و باعث ماندگاری بیشتر آرایش می شود. همچنین می توانید از انواع پرایمر های رنگی به عنوان کرم پودر و مرطوب کننده هم استفاده کنید.

 

از کرم پودرهای سبک استفاده کنید

هرگز از کرم پودرهای سنگین یا پنکک های سنگین استفاده نکنید، زیرا شبیه کسانی می شوید که یک ماسک غیرطبیعی روی صورت شان گذاشتند. به جای آن سعی کنید که کرم پودرهای سبک را به کار بگیرید که ظاهری طبیعی تر را برای شما ایجاد می کند.

 

براش کرم پودر را فراموش نکنید

کرم پودر را با دست روی صورت تان نزنید. همچنین برای استفاده از اسفنج آرایشی می توانید از براش استفاده کنید که باعث می شوند پوشانندگی بهتری داشته باشد و همچنین نتایج آن را در طولانی مدت تر احساس کنید.

 

بعد از کرم پودر کانسیلر بزنید

اگر بجای پنکیک از کرم پودر استفاده می کنید، پس کانسیلر را بعد از کرم پودر فراموش نکنید. کانسیلر را باید قبل از کرم پودر استفاده کنید اما زمانی که کرم پودر می زنید، دقیقاً متوجه می شوید که کجای پوست نیاز به کانسیلر دارد و در نتیجه در استفاده از لوازم آرایش زیاده روی نمی کنید و همه چیز طبیعی تر به نظر می رسد.

 

کانسیلر را در محل صحیح استفاده کنید

کانسیلر را باید در بالای گونه استفاده کنید، نه اینکه آن را دقیقاً زیر چشم بزنید. انجام این کار باعث می شود که نور به بالای گونه ها بتابد و هرگونه تیرگی را در زیر چشم پنهان کند. دقیقا صاف جلوی آینه بایستید.

چانه خود را در آینه ببینید و کم کم به سمت بالا بیایید. انجام این کار باعث می شود که بالای گونه ها را بهتر پیدا کنید و بدانید که دقیقا لکه های تیره کجا هستند و کانسیلر را کجا استفاده کنید.

 

از کانسیلر های تیره تر استفاده کنید

هنگامی که می خواهید لکه های حاصل از پیری را بپوشانید، سعی کنید که رنگ های تیره تر کانسیلر را استفاده کنید زیرا اگر از کانسیلر بیش از حد روشن روی این لک ها استفاده کنید، نتیجه کار طبیعی به نظر نمی رسد.

 

رنگ های کانسیلر را برای پوشانندگی پیگمنتیشن ترکیب کنید

بعد از اینکه کرم پودر مورد علاقه خود را استفاده کردید، ترکیبی از رنگ ها را از پالت کانسیلر انتخاب کرده و برای ایجاد یک تناژ پوست طبیعی از آن ها استفاده کنید . فقط آن را در قسمت هایی بزنید که نیاز به پوشانندگی بیشتر دارد.

 

ابرو های خود را طبیعی درست کنید

ابرو های خود را با براش به سمت پایین شانه کنید. یک خط روشن در بالای خط ابرو بکشید و سپس با براش، ابرو ها را به سمت بالا شانه کنید. با این روش ابروهای تان طبیعی و زیبا می شود.

 

از سایه های کرم پودری استفاده کنید

این سایه ها مدت زمان بیشتری روی پلک شما دوام می آورند . مراقب باشید که سایه را بیش از حد فراتر از انتهای چشم نیاورید زیرا باعث خسته نشان دادن صورت می شود. از رنگ های طبیعی استفاده کنید یا حتی می توانید چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کرده و رنگ های مکمل را به کار بگیرید.

 

از هایلایتر به درستی استفاده کنید

از هایلایتر های قلمی به عنوان کانسیلر کمک بگیرید و آن را برای گوشه داخلی و خارجی چشم خود و برای روشن کردن صورت و زیباتر کردن چشم ها استفاده کنید.

 

از ریمل صحیح استفاده کنید

از آنجایی که می خواهید مژه های پرپشتی داشته باشید و خیلی به دنبال فر کردن یا بلند کردن مژه نیستید، بنابراین باید از ریمل های استفاده کنید که مژه های تان را ضخیم تر و پرپشت تر نشان دهد.

 

رژگونه را کمی پایین تر بزنید

می توانید از رژگونه کرمی هم استفاده کنید، به شرطی که از یک براش کمک بگیرید و آن را روی سیب گونه هایتان بزنید. کمی لبخند بزنید تا محل صحیح را پیدا کنید. شاید سیب گونه ها پایین تر از آن چیزی است که فکر می کنید اما این تکنیک باعث می شود که درست ترین ناحیه را پیدا کنید و چین و چروک ها کمتر نشان داده شود و بیشتر توجهات به سمت چشمان شما برود.

 

لب های خود را زیبا کنید

اول از همه مقداری هایلایتر بالای لب بزنید سپس یک خط لب طبیعی با مداد بکشید. خط لب بیشتر باید به سمت گوشه خارجی متمایز باشد تا این که به سمت داخل بیاید. انجام این کار باعث می شود که لب های شما بزرگ تر و حجیم تر نشان داده شود و آرایش لبت ان مدت زمان طولانی تری باقی بماند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر