شناسه خبر: ۲۵۷۹
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه 1 شهریور 1402 | بارش ۴روزه باران در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی کشور برای چندین استان کشور افزایش ابر و گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی و هشدار صادر کرده است.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد برای سواحل جنوبی کشور هشدار صادر شده است . طبق اعلام سازمان هواشناسی  سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد افزایش سرعت باد در سواحل جنوبی و خسارت‌های احتمالی آن از بارش باران و رعدوبرق ۴روزه در برخی استان‌ها خبر داد.

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار خواهیم داشت و روز جمعه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل ابرناکی، رگبار، گاهی رعدوبرق و وزش باد روی می‌دهد.

این شرایط با شدت بیشتری شنبه هفته آینده در استان‌های خراسان شمالی،‌ شمال خراسان رضوی،‌ گلستان،‌ نیمه شرقی مازندران و ارتفاعات البرز شرقی ادامه خواهد داشت.

به گزارش تسنیم،‌ امروز و ۴ روز آینده در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق،‌ مرکز و بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور به‌خصوص مناطق مرزی در برخی ساعات افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت در شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی خراسان جنوبی وزش باد شدید باعث گردوخاک، طوفان شن، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

امروز و  ۲ روز آینده تنگه هرمز، شرق و مرکز خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: بعدازظهر سه‌شنبه 1402/05/31

زمان پایان: پنجشنبه 1402/06/02

نوع مخاطره: افزایش سرعت باد جنوب غربی در محدوده سواحل استان هرمزگان (به‌ویژه در تنگه هرمز) و باد شمال غربی در محدوده سواحل استان بوشهر (به‌ویژه در سواحل جنوبی) حداکثر تا 24 نات و افزایش ارتفاع موج حداکثر تا 1.5 متر (با تأکید بر روز چهارشنبه در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب).

منطقه اثر:

چهارشنبه 1402/06/01: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

پنجشنبه 1402/06/02: غرب دریای عمان و شرق تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

اثر مخاطره: اختلال در تردد شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی‌ها.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک، خودداری از فعالیت‌های تفریحی و شنا، تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و تمهیدات لازم جهت تردد در کشتی‌ها.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر