شناسه خبر: ۲۶۴۴
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی چهارشنبه 8 شهریور 1402 | بارش های رگباری در برخی مناطق

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، در شمال، شمال غرب و برخی نقاط شمال شرق شاهد بارش خواهیم بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی از بارش در شمال غرب کشور در استان های آدربایجان غربی، اردبیل و برخی نقاط زنجان و کردستان خبر داد. طبق اعلام سازمان هواشناسی در شمال کشور نیز در استان های گیلان و مازندران و ارتفاعات گلستان شاهد وقوع بارندگی هستیم.

در شمال شرق نیز در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شاهد وقوع بارش و رگبار و رعدو برق خواهیم بود.

هشدار دریایی سطح زرد هواشناسی؛

دریای جنوب پنجشنبه و جمعه مواج است

هواشناسی استان بوشهر پیش‌بینی کرده است که خلیج فارس در روزهای پایانی هفته، بر اثر وزش باد ناآرام خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا فردا وضعیت جوی و دریایی استان در بیشتر ساعات آرام خواهد بود، اما از اواخر وقت امروز، کم کم سرعت وزش باد‌های شمالی و تداوم وزش آن در روزهای پنجشنبه و جمعه، در برخی از ساعات سواحل استان متلاطم پیش بینی می‌شود.

محمدرضا انصاری افزود: در این دو روز شاهد وزش باد متوسط تا به‌نسبت شدید شمال غربی در برخی ساعات خواهیم بود و احتمال نفوذ گرد و غبار فرامنطقه‌ای وجود دارد که در این باره هشدار دریایی سطح زرد(آگاهی و اقدام در صورت نیاز) صادر شده است.

او ادامه داد: سرعت وزش باد در این مدت گاهی به ۵۴ کیلومتر در ساعت می‌رسد و ارتفاع موج دریا نیز ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و در فراساحل ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: افزایش ارتفاع موج خلیج فارس در روزهای پنجشنبه و جمعه، باعث اختلال موقت در آمدوشدها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، می‌شود.

انصاری عنوان کرد: لازم است در این مدت، موارد ایمنی در رفت و آمدهای دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی رعایت شود و تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی صورت گیرد.

 

از تب گرما در آبادان و خرمشهر کاسته می‌شود

دمای هوا در شهر‌های آبادان و خرمشهر سه تا چهار درجه کاهش می‌یابد.

از تب گرما کاسته می‌شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما آبادان؛ مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: روند کاهش سه تا چهار درجه‌ای دما در سطح استان تا روز یکشنبه در سطح استان پیش بینی می‌شود.

محمد سبزه زاری افزود: امروز وزش باد در برخی از ساعات در مناطق جنوبی و غربی و مرکزی متوسط گاهی به نسبت شدید خواهد بود و برخاستن گردوخاک موقت و محلی در این مناطق دور از انتظار نیست.

 

 

هشدار هواشناسی برای وقوع تندباد شدید در استان اصفهان

هواشناسی در خصوص وزش باد شدید و وقوع تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک در مناطق غرب و جنوب استان هشدار سطح زرد صادر کرد.

براساس اطلاعیه منتشر شده امروز  چهارشنبه ( هشتم شهریورماه) وزش باد به نسبت شدید تا شدید، وقوع تند باد لحظه‌ای، خیزش گردوخاک و کاهش دید موقت به ویژه مناطق غرب این استان را در برمی‌گیرد.

در این اطلاعیه آمده است، که پدیده باد شدید و گرد وخاک روز سه‌شنبه مناطق غربی اصفهان از جمله فریدون شهر، بویین میاندشت، گلپایگان، خوانسار، داران و چادگان را فرا می‌گیرد و روز چهارشنبه در مناطق غرب، جنوب و مرکز استان شامل فریدون‌شهر، بویین میاندشت، خوانسار، میمه، گلپایگان، چادگان، داران، سمیرم، شهرضا، دهاقان، مبارکه، ورزنه، زرین‌شهر، مورچه خورت، لنجان، اصفهان، نجف‌آباد، تیران و کرون ادامه خواهد یافت.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان همچنین در خصوص آسیب به سازه‌های موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده و کهن‌سال و نهال‌ها و آسیب به صنایع کشاورزی هشدار داده و اعلام کرده، که گروه‌های حساس به ویژه افراد دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی، سالمندان، زنان باردار و کودکان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر