شناسه خبر: ۲۶۴۸
لینک کوتاه کپی شد

رابطه موفق | شروع رابطه موفق

واسه شروع یه رابطه موفق چه سوالاتی رو باید بپرسیم؟

اگر دوست دارین یه رابطه موفق داشته باشین هیچ چیز مهم تر از یه شروع خوب نیست! ما بهتون میگیم که برای شروع رابطه چه سوالاتی بپرسین.

رابطه موفق

پر بازدید

دوست داری یه رابطه موفق بدون دردسر داشته باشی؟ پس مهمه که این رابطه رو سالم و با آگاهی از طرف مقابلت شروع کنی تا توام مثل هزاران آدم دیگه یه رابطه موفق رو تجربه کنی. واسه شروع با پرسیدن چند سوال مهم می تونید متوجه بشین که مناسب هم هستین یا نه! سوالات مناسب شروع یه رابطه موفق چیه؟ ما بهتون میگیم.

سوالاتی که برای شروع رابطه باید پرسیده شوند

عجیب ترین عادت شما چیست؟

پرسیدن این سوال باعث می شود که بدانید خود را در زندگی برای چه چیزی آماده کنید و چه رفتارهایی را نباید از خودتان بروز دهید. پرسیدن در مورد یک عادت عجیب به شما کمک می کند که در صورت روبرو شدن با این عادت غافلگیر نشوید.

دوران دبیرستان را چگونه گذراندید؟

درک اینکه نامزدتان دوران دبیرستان را چگونه سپری کرده است، یک ایده کلی از دوران نوجوانی او به شما می دهد تا بتوانید او را بهتر بشناسید.

چگونه مسائل و درگیری ها را حل می کنید؟

قبل از هر چیز باید با سبک تعارض نامزد خود آشنا باشید که در هنگام بروز درگیری های احتمالی و سوءتفاهم ها، چگونه و با چه راهکارهایی می خواهد مشکلات را حل کند. شناخت حل تعارض طرف مقابل به عنوان یکی از سوالاتی که برای شروع رابطه باعث می شود تا زمان ایجاد سوء تفاهم، بتوانید رابطه خود را به طور موثر هدایت کنید.

قوانین طلایی زندگی مشترک

نقطه قوت و مثبت شما چیست؟

اجازه دهید نامزدتان درباره خودش حرف بزند و حتی اگر هم شده لاف بزند. جواب این سوال به عنوان یک از سوالاتی که برای شروع رابطه یک بینش کلی به شما می دهد تا در مورد چیزی که همسرتان به آن افتخار می کند بیشتر بدانید.

بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟

اگر چه اطلاع از نقاط مثبت شخصیت همسر آینده شما بسیار خوب است، اما با این حال باید بدانید که معایب او چیست. پرسیدن این سوال باعث می شود تا نامزدتان کمی در مورد خود فکر کند، و تشویق شود که ایرادهای خودش را به تدریج و با کمک شما برطرف کند.

انتظارات شما از برقراری رابطه چیست؟

از همان شروع آشنایی باید انتظارات نامزدتان را از این رابطه بدانید. جواب این سوال به شما کمک می کند تا بفهمید که همسرتان تا چه حد به رابطه و زندگی با شما متعهد است. همچنین اگر بدانید که نامزدتان از رابطه با شما چه انتظاراتی دارد بهتر می توانید در مسیر پیشرفت زندگی با یکدیگرهمسو باشید.

رابطه موفق

نظرتان در مورد پول خرج کردن چیست؟

اختلافات مالی اغلب اصلی ترین دلیل مشکلات در هر رابطه ای هستند. هر کسی دوست دارد پول خودش را به طرز خاصی خرج و یا حتی پس انداز کند. به نحوی که برخی از ویژگی های شخصیتی مانند خساست باعث فروپاشی زندگی می شوند. پرسیدن سوال در مورد عادات خرج کردن نامزدتان باعث می شود تا در مورد ویژگی های شخصیتی او اطلاعات بیشتری داشته باشید.

مهمترین پشتیبانت در زندگی کیست؟

این یک سوال خیلی مهم است که به شما کمک می کند تا بدانید مهمترین پشتیبان شما در زندگی مشترکتان چه کسی است.

بهترین خاطره کودکی شما چیست؟

پرسیدن در مورد دوران کودکی نامزدتان، به‌ویژه قسمت‌های خوب، به شما این امکان می‌دهد که شخصیت او را در سطح عمیق‌تری بشناسید و بفهمید که چه افرادی از دوران کودکی برای طرف مقابل شما مهم و محبوب هستند.

چه مکانی را برای صحبت کردن دوست دارید؟

آیا نامزد شما دوست دارد شبی صمیمانه را در خانه و در کنار هم بگذرانید یا ترجیح می دهد برای تفریح به بیرون از منزل بروید؟ پاسخ این سوال شما را با بیشتر با روحیات نامزدتان آشنا می کند.

اصول رابطه سالم + فیلم

سوالاتی که باید قبل از جدی شدن رابطه بپرسیم

  1. چرا می‌خواهید ازدواج کنید؟

  2. چیزی در گذشته‌تان هست که بتواند در آینده برایمان مشکل ایجاد کند؟

  3. مشکل مالی / وام / قرض دارید یا نه؟

  4. دوست دارید بچه‌دار شوید یا نه؟ خانواده‌ی کم‌جمعیت را ترجیح می‌دهید یا پرجمعیت؟

  5. رابطه‌تان با اعضای خانواده و فامیل‌تان چه‌طور است؟

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر