شناسه خبر: ۲۶۷۸
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی یکشنبه 12 شهریور 1402 | افزایش محسوس دمای هوا در کشور!

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، شاهد افزایش محسوس دمای هوا در بیشتر نقاط استان های نیمه غربی ، مرکز و نیمه جنوبی کشور خواهیم بود!

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد شدت افزایش دما در استان های شمال غربی و غربی بالا بوده و شاهد گرمتر شدن هوا بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد در این نواحی خواهیم بود که طی روزهای آینده ادامه دارد. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی این افزایش دما طی روزهای آینده محسوس تر خواهد شد.

 

اصغری، کارشناس هواشناسی:

  • آبادان، دهلران و اهواز با ۴۷ درجه گرمترین نقاط کشور بودند.
  • روند افزایش دما ادامه خواهد داشت.
  • کسانیکه در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند بدانند که در گذرگاه‌های مرزی تمرچین و باشماق هوا نسبت به سایر گذرگاه‌ها خنک‌تر است.
  • حداکثر دمای دیروز تهران ۳۶ درجه بود.

وضعیت جوی استان تهران طی 5 روز آینده

وضعیت جوی تهران طی 5 روز آینده آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با افزایش وزش باد، در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات شمال شرق برای امروز و فردا در ساعات بعد از ظهر رشد و افزایش ابر و گاهی رگبار باران پیش‌بینی می‌شود.

 

ورود سامانه بارشی جدید از اواخر هفته به شمال !

  •  فصل بارشی در شمال کشور آغاز شده و تقریباً هر دو سه روز یکبار با ورود امواج بارشی جدید و آغاز دوره های بارشی جدید همراه خواهیم بود...
  • علاوه بر بارش های روزهای آینده در این نواحی پیش بینی شده است ، برای اواخر این هفته نیز بارش های جدیدی در این استان ها آغاز شده و انتظار وقوع بارندگی را در استان های شمالی کشور داریم ...
  •   استان گیلان در راس بارش ها است و پس از آن نیز شدت بارش ها در مازندران و با میزان کمتر در استان گلستان خواهد بود .
  • نکته » علاوه بر این استان ها ، این بارش ها شمال شرق و شمال غرب کشور را نیز تحت تأثیر قرار داده و رگبار و رعدوبرق را در بیشتر نواحی این استان ها خواهیم داشت .

دهه دوم شهریور ماه گرمتر از نرمال خواهند بود!

برخلاف دهه ابتدایی مرداد ماه که با کاهش دمای هوا و هوای خنک در بسیاری از نقاط کشور همراه بودیم طی دهه دوم شهریور ماه شرایط کاملاً تغییر کرده و شاهد افزایش نسبتاً محسوس دما و هوایی گرم خواهیم بود.

با وقوع این افزایش دما، شرایط دمایی در تقریباً تمام نقاط کشور فراتر از نرمال پیش بینی شده است و گرمای هوا در بیشتر نقاط کشور علی الخصوص گرمسیرات تسلط پیدا خواهد کرد.

شدت این افزایش دما غالباً در گرمسیرات کشور خواهد بود و در جنوب، جنوب غرب و همچنین فلات مرکزی کشور، بیشترین میزان افزایش دما را خواهیم داشت و استانهای نیمه شرقی کشور کمتر تحت تاثیر این شرایط قرار خواهند گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر