شناسه خبر: ۲۶۹۲
لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی ایران | پیش بینی هواشناسی کشور از وضعیت آب و هوای استانهای ایران

 هواشناسی سه شنبه 14 شهریور 1402 | امروز برای اکثر استان ها روز گرمی است

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، گرما همچنان برروی کشور قدرت دارد و امروز برای اکثر استان های کشور، روز گرمی خواهد بود.

هواشناسی

پر بازدید

اعلام وضعیت آب و هوا از سوی سازمان هواشناسی کل کشور: سازمان هواشناسی اعلام کرد  ️بیشینه ناهنجاری دمایی بر روی رشته کوه البرز و نیمه غربی ایران برآورد شده است. بر اساس آخرین خبرها از سوی سازمان هواشناسی امروز و فردا در کشور افزایش دما داریم اما از پنجشنبه به بعد هوا کمی خنک‌ می‌شود.

 

 ورود سامانه بارشی جدید به شمال کشور از روز شنبه

 ️از روز شنبه شاهد ورود موج بارشی جدید به کشور خواهیم بود که استان‌های شمالی کشور را بار دیگر تحت تاثیر بارش‌های خوبی قرار خواهد داد.

 ️استان‌های گیلان و مازندران مثل موجهای بارشی قبلی در راس بارش‌ها قرار گرفتن و بارش‌های خوبی را طی این مدت شاهد خواهند بود.

 رگبار باران در برخی استان‌ها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا:

  •  ️روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در هرمزگان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
  •  ️از دوشنبه تا پنجشنبه در نواحی شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز افزایش سرعت وزش باد و خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.
  •  ️این شرایط چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور انتظار می‌رود.

 اطلاعیه مهم

 کاهش محسوس دما و بارش‌های شدید و قدرتمند طی روزهای پایانی هفته و خصوصا هفته آینده در استان‌های ساحلی کاسپین و تا حدی شمال غرب و شمال شرق ایران

 همانطور که در آخرین آپدیت الگوی اروپایی مشاهده می‌نمایید برای هفته آینده بارش‌های بسیار شدید و سنگینی در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی شده است

 تاثیر این بارش ها در دیگر مناطق کشور کاهش محسوس و ملموس دمای هوا خواهد بود که از عصر جمعه بتدریج با شکل و شمایل بهتری پاییز را لمس خواهیم کرد

 طی هفته جاری رگبارهای پراکنده رو در برخی نقاط استان های ساحلی کاسپین و جنوب شرق کشور خواهیم داشت که چندان شدید و ملموس نخواهد بود

 

 دمای هوا در کربلا به 46 درجه می رسد

 بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی انتظار می رود چهارشنبه پیش رو بیشینه دمای هوا در کربلای معلی، کاظمین و سامرا به 46 و در نجف اشرف به محدوده 47 درجه سلسیوس برسد.

 انتظار می رود روز پنجشنبه  دمای این مناطق حدود یک درجه دیگر گرمتر شود و به 47 تا 48 درجه سلسیوس برسد.

 در این دو روز علاوه بر افزایش دما و گرمای هوا، وزش باد، گاهی وزش باد شدید و رخداد گردوخاک نیز پدیده غالب همه شهرهای زیارتی عراق است.

 گرمای هوا و وزش باد و گردوخاک در گذرگاه های مرزی خسروی، مهران، ‌چذابه و شلمچه نیز برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پیش رو پیش بینی می شود.

 در این دو روز دمای هوا در گذرگاه های مرزی تمرچین و باشماق حدود 10 درجه خنک تر از سایر مبادی مرزی غرب کشور است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر